Депутати Тячівської райради просять відтермінувати контрактування лікувальних установ з Нацслужбою здоров’я України

На першому пленарному засіданні Тячівської районної ради 25 лютого депутати прийняли звернення до Кабінету міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України з проханням щодо перенесення терміну контрактування лікарів та лікувальних установ з 1 квітня 2020 року на більш пізніший термін.

Таке звернення зумовлюють тим, що у місцевих бюджетах у 2019 році не були передбачені кошти для здійснення технічного переоснащення роботи лікарів, а у 2020 році придбання комп’ютерної техніки та ліцензованого програмного забезпечення утруднюється через необхідність здійснення процедури публічних закупівель. Крім цього, значна частина рад базового рівня не має можливості придбати необхідне обладнання через обмеженість їх бюджетів.

«Негативний вплив на процес реформування системи охорони здоров’я мало і те, що, відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 19.06.2019 р. №746 відбулася ліквідація структурних підрозділів РДА, що здійснювали управління системою охорони здоров'я на районному рівні (управлінь, відділів, секторів тощо), – йдеться у тексті. –  Однак, відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації», саме РДА мають вирішувати питання, пов’язані з наданням медичної допомоги населенню, в тому числі і питання матеріально-технічного забезпечення медзакладів».

Таким чином, укладення контрактів з Національною службою здоров’я України буде можливим не в усіх медичних установ та, відповідно, не у всіх лікарів. Така ситуація призводить до того, що частина населення не матиме можливості отримати кваліфіковану медичну допомогу. Це, в свою чергу, призводить до зростання соціальної напруги та невдоволення населення діями влади. 

Зважаючи на наведене, депутати Тячівської районної ради просять відтермінувати етап контрактування з Національною службою здоров’я України для надання можливості якісного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я, покращення їх кадрового потенціалу та забезпечення належної якості медичних послуг. 


Tyachiv.com.ua
Матеріали по темі:

1 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Ярослав - 04.03.2020 13:09:54 - 94.178.173.*** відповісти

    Цілком підтримую.

Коментувати новину Cancel reply