Колекціонер із Солотвина збирає автографи знаменитостей (ФОТО)

Автографи канцлерки Німеччини Ангели Меркель, екс-прем’єр-міністра Великої Британії Тоні Блера, президентів Франції Емманюеля Макрона, Угорщини Яноша Адера, Чехії Мілоша Земана та багатьох інших політиків, акторів, зірок спорту та шоу-бізнесу є у великій колекції мешканця Солотвина, який попросив не називати його ім’я.

Загалом, збірка молодого чоловіка нараховує близько тисячі підписів визначних особистостей. Цей різновид колекціонування називається «філографія».

Колекціонер розповідає: збирати автографи селебрітіз почав із 2014 року. Одним із перших «трофеїв» був підпис німецького архітектора гоночної траси Германа Тільке. «За перші два роки отримав близько 50 автографів. А потім, коли друзі почали допомагати, то їх стало приходити дуже багато», – ділиться молодий чоловік. 

На питання, як саме колекціонери полюють на експонати для колекції, солотвинець відповідає:

«Іноді знаходимо адреси знаменитостей і пишемо їм листи, а в більшості випадків – звертаємось до фанклубів, на які в артистів виділений бюджет. Знаменитості надають фанклубам певну кількість своїх автографів для шанувальників – навіть мери міст та президенти. У мене є оригінальні підписи президентів Франції Макрона, Угорщини – Адера. Правда, угорський прем’єр-міністр Орбан чомусь не хоче висилати свій оригінальний автограф – зробив лише копії. Щоб отримати оригінальний підпис, треба писати йому особисто. Але така пошта до нього не доходить, лише з питань, які стосуються його урядової діяльності. Тоні Блер теж відписав, що доручив скопіювати свій автограф і відправити мені копію. Звісно, ми бажаємо отримати саме оригінал, але маємо те, що маємо.».

Щодо українського президента, то солотвинський колекціонер каже: «Хотілось би мати автограф Зеленського. Я писав йому, коли він іще був актором. Відповів, що зараз на гастролях, а коли повернеться, обов’язково пришле. Так до сих пір і не прислав».  

Чекати на відповідь доводиться по-різному. Деякі автографи приходять за два тижні після звернення до фан-клубу, а буває, що знаходять адресата через кілька років. Колекціонер пояснює: «Іноді знамениті артисти бувають зайняті, їздять на гастролі і не читають пошту».

Найбільше автографів у колекції збирача – від видатних спортсменів: футболістів, гонщиків, тенісистів, олімпійських чемпіонів, чемпіонів світу з різних видів спорту.
Також солотвинцю вдалося отримати іменні автографи улюбленого артиста – вокаліста румунського поп-гурту «Моранді» Ранді та зірки американського телешоу «Voices» музиканта Джордана Сміта.

З-поміж українських виконавців солотвинець має автографи Таїсії Повалій, дуету Анна-Марія, які прислали шанувальнику свої диски, Влада Дарвіна, гурту «Гапочка».

«Українські артисти завжди з задоволенням діляться автографами», – каже солотвинець.

Зі слів філографа, на Тячівщині такі колекціонери є ще, зокрема, у Буштині. Також має однодумців в Ужгороді, Івано-Франківську, Києві. Колекціонери постійно спілкуються та обмінюються знахідками. Деякі трофеї мисливець за автографами продає. Якось колекціонер продав підпис німецького футболіста і діяча Франца Бекенбауера, що став подарунком на день народження палкому фанату спортсмена від коханої дівчини. 

«Зараз цей підпис коштує 700 гривень, але я продав за трохи більше, ніж двісті, бо більше на той час у покупчині не було, але вона дуже хотіла порадувати свого хлопця», – мовить колекціонер.

Солотвинець збирає не лише автографи.. Є в нього також колекція значків із назвами міст, кришок, бірматів (підставок під напої), етикеток та багато інших цікавих раритетів.

«Цією справою цікаво займатись, але вона потребує часу і, в першу чергу, бажання», – зауважує колекціонер.


Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua

Матеріали по темі:

1 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Марта - 21.02.2020 22:44:16 - 77.111.247.*** відповісти

    На деяких автографах можна непогано заробити. Навіть у нас он продають за досить непогані гроші https://auction.violity.com/auction/1131-filografiya-avtografy-izvestnyh-lyudej?order=31&show_type=1. А якщо мова йде про світових лідерів, то тим більше

Коментувати новину Cancel reply