На засіданні сесії Тячівської райради йшлося про опорні школи та збереження Тячівського району

20 листопада відбулося друге пленарне засідання 21-ї позачергової сесії Тячівської районної ради сьомого скликання. Головуючим на зібранні був в.о. голови ради Ігор Грабарь. Також на засіданні були присутні в.о. голови Тячівської РДА Михайло Полажинець, керівники структурних підрозділів РДА, селищні та сільські голови.

Питання, яке попередньо планували розглянути першим, –  «Про звернення до голови Закарпатської ОДА щодо здійснення ремонту доріг у Тячівському районі» – вирішили зняти з порядку денного, оскільки з цього приводу відбулася зустріч в ОДА та очікуються відповіді від керівництва обладміністрації. 

Депутат Михайло Паканич запропонував заслухати на сесії пояснення голови райради Івана Фабриція з приводу інформації, поширеної у ЗМІ щодо земельних зловживань у Лопухові. Та оскільки очільник ради перебуває на лікарняному, і обговорювати це питання без його участі було б неетично, депутати вирішили заслухати його після повернення на роботу.


Разом з тим, в.о. голови ради Ігор Грабарь наголосив, що відповідно до повноважень районної ради, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування», жодного стосунку до  виділення земельних ділянок ні Тячівська районна рада, ні адміністрація не мають. Рішення про виділення земель  за межами населеного пункту приймає Управління Держгеокадастру в Закарпатській області, тому звинувачення районної ради у діях, які спрямовані на відчуження земельних ділянок за межами населених пунктів, безпідставні.

Розглядаючи питання порядку денного, депутати затвердили проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населених пунктів с.Тячівка Тячівської ОТГ та смт Солотвино. Наступним рішенням припинили членство в Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати Україна» та підтримали ініціативу створення Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати України – Карпатська агенція регіонального розвитку». Відтак прийняли рішення про спрямування залишків коштів власних надходжень з рахунку КЗ «Тячівська районна лікарня №1» на рахунок КНП «Тячівська районна лікарня» Тячівської райради; затвердили плани діяльності райради на 2020 рік з підготовки регуляторних актів та щодо реалізації державної регуляторної політики. Крім цього, внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік.

На сесії йшлося і про освітні питання, а саме – про заходи щодо забезпечення належного функціонування та розвитку мережі закладів загальної та середньої освіти. Як повідомила начальник управління освіти РДА Марія Думнич, створення опорних закладів освіти – це питання, що належить до розв’язання громад. Та у Тячівському районі громади не сформовано, а план створення мережі опорних закладів необхідно подати до 22 листопада. У дев’яти запланованих ОТГ мало би бути 9 опорних закладів. Для того, щоб зберегти заклади освіти у тій мережі, яка існує на сьогодні, управління освіти звернулося до сільських та селищних голів з тим, щоб вони прийняли рішення про створення опорних закладів. На сьогодні такі рішення подали лише Солотвинська селищна та Широколузька сільська ради. 

«Коли будуть створені громади, це рішення однозначно буде переглядатися. Якщо не подати план створення закладів, ми втратимо можливість надати тим закладам кошти з бюджету на матеріально-технічне забезпечення», – зазначила очільниця відомства.

Водночас головуючий озвучив низку питань до тексту проекту рішення, оскільки райрада є засновником трьох закладів освіти – Буштинського ліцею, Тячівського ліцею з угорською мовою навчання та Тереблянського НВК. Тож чи може бути, до прикладу, опорним закладом НВК? За якими критеріями визначатимуть такі заклади, адже це має відбуватись на конкурсній основі? Чи можуть селищні та сільські ради приймати рішення, що стосуються компетенції об’єднаних громад?

Зрештою, після обговорення райрада вирішила рекомендувати засновникам закладів освіти району до 1 грудня 2019 року прийняти рішення про визначення опорного закладу освіти серед закладів загальної середньої освіти, що належать до сфери його управління, на конкурсній основі відповідно до затверджених ним умов та Положення. 

Разом з тим, Ігор Грабарь запропонував на наступне засідання сесії внести перспективний план мережі опорних закладів, адже рішення сільських та селищних рад як засновників закладів освіти не матимуть юридичних наслідків.


Відтак депутат Олег Палінкаш розповів депутатам про проведену роботу щодо забезпечення збереження Тячівського району як адміністративно-територіальної одиниці, зокрема, про результати зустріч із головою ОДА Ігорем Бондаренком. Також повідомив, що наразі зібрано понад 15 тисяч підписів громадян за збереження Тячівського району, і закликав депутатів долучатися до цієї роботи. Також депутати прийняли рішення повторно звернутись до органів влади з проханням зберегти Тячівський район як адміністративно-територіальну одиницю, додавши ряд адресатів та з пропозицією включити до складу комісії представника Тячівської районної ради.

Наприкінці засідання Ігор Грабарь озвучив кілька інформацій. Зокрема, лист Тячівської РДА про ліквідацію відділу охорони здоров’я як структурного підрозділу адміністрації, яку почато з 1 листопада 2019 року у зв’язку з тим, що МОЗУ запропонувало передати функції від структурних підрозділів з питань охорони здоров’я РДА на обласний рівень. Відтак керівники державних та комунальних медичних закладів призначаються на посаду уповноваженим виконавчим органом управління власника закладу охорони здоров’я на конкурсній основі шляхом укладання з ним контракту на строк від 3 до 5 років. Також головуючий зачитав лист управління освіти Тячівської РДА до Тячівської РДА від 15 листопада з проханням «порушити клопотання перед постійними депутатськими комісіями Тячівської райради з питань освіти, молодіжної політики та спорту, з питань бюджету, управління майном та контролю за проведенням приватизації розглянути питання щодо затвердження плану створення мережі опорних закладів району згідно додатку і відповідно до поданих клопотань засновників, та рекомендувати райраді затвердити план створення мережі освітніх закладів району». 

Чергове засідання сесії районної ради заплановано провести 13 грудня. Основне питання, яке планують на ньому розглянути, – бюджет  Тячівщини на 2020 рік.Tyachiv.com.ua

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply