Кондитер з Дубового випікає незвичної краси весільні короваї та торти (ФОТО)

Сорокатрирічна Любов Боровікова з Дубового вже понад 15 років працює пекарем у місцевій пекарні, а паралельно з тим займається випіканням смачних та привабливих десертів на замовлення.

Жінка розповідає, що у пекарні вона у основному займається виготовленням хлібобулочних виробів, а ось вдома чаклує над дещо ширшим асортиментом випічок та десертів. Особливої уваги заслуговують її весільні короваї та тематичні торти. У весільний сезон випікає по кілька десятків таких виробів. Замовляють смаколики у майстрині  не тільки дубівчани, а й жителі інших населених пунктів району. Традиційний весільний коровай дубівчанка навіть спекла на весілля для закоханої пари з Тересви, яка брала участь у телешоу «4 весілля». На цьому весіллі обрядовий хліб від Любові Боровікової отримав схвальні відгуки як від гостей, так і від наречених-учасниць програми.

А захопилась кондитерською справою  дубівська майстриня ще у дитячі роки. Жінка пригадує, що ненька завжди балувала їх з сестрою смачними та привабливими десертами. Тож, спостерігаючи за тим, як мама виготовляє, і Любов навчилась «солодкій» справі. Коли створила власну сім’ю, то вже своїх  дітей та чоловіка щораз панькала випічкою. На всіх їх сімейних святах головним атрибутом були мамині торти, які завжди отримували схвальні відгуки родичів та гостей. Невдовзі й друзі почали замовляти у жінки десерти на їх празники. Спочатку це були кондитерські вироби на дитячі свята, згодом – весільні торти. До речі, перший весільний торт Любов Боровікова спекла 10 років тому для сестри Марії. Разом з тим, випекла й перший обрядовий коровай. Зараз же таких тортів та короваїв жінка випікає десятками за сезон.

Основний секрет успішності кондитера Любові Боровікової – це вміння не тільки спекти смачний виріб, а й естетично його оформити.
- Для приготування тортів використовую тільки натуральні продукти, зокрема, домашній сир, сметану, молоко та яйця, - розповідає кондитер. – Під час приготування тістечок користуюся різними рецептами, залежно від уподобань та побажань  замовників.

Намагається Любов Іванівна слідувати й модним тенденціям у кондитерській справі, у цьому допомагає інтернет. Також через мережу майстриня навчилась виготовляти мастику, різні креми та декорації, якими й оздоблює бісквіт.

У середньому на приготування весільного торту майстриня витрачає кілька  днів. Адже одного дня випікає бісквіт, а наступного –  його декорує. Любов Іванівна пригадує, що найбільший торт, який вона готувала, важив 22 кг. Для його приготування жінці знадобилось аж 4 дні.

Немало часу забирає й приготування короваїв. Цей обрядовий хліб з давніх часів є  обов’язковим атрибутом на весіллі не тільки у Дубовому, а й інших селах району. Тож і приготування його вимагає певної підготовки та обрядовості.

Перед початком приготування короваю треба помолитися, і тільки після цього  з чистими помислами й добрими намірами можна братися до роботи, –  зазначає пекар.

Найперше, жінка  заготовляє закваску, яка має киснути дві години, потім вимішує тісто та  залишає його ще на кілька годин. А тим часом майстриня виготовляє з прісного тіста прикраси – віночки та квіти. Заключний етап – декорування калача та його випікання. Однак буває, що замовник просить прикрасити коровай не квітами з прісного тіста, а з мастики. Тоді обрядовий хліб набуває осучасненого вигляду. Користуються популярністю на весіллях  як одноярусні, так і двоярусні короваї. Іноді обрядову хлібину замовляють й чиновники на різноманітні урочистості – чи то з нагоди відкриття нових об’єктів, чи для зустрічі поважних гостей краю.

Майстриня розповідає, що весь час вдосконалює свої знання та вміння і завжди готова  вчитись новому. Так, нещодавно Любов Іванівна взялась виконати замовлення від краснянських наречених і спекла традиційний для їх села  весільний коровай – бабовку (це бісквітний кекс, прикрашений різнобарвними квітками з білкового крему).

З легкістю опановує майстриня не тільки традиційні випічки, а й нові віяння у кондитерській моді. Цієї осені почала готувати на весілля й Candy Bar, так звані столи з солодощами. Для оформлення таких «солодких» зон майстрині необхідно приготувати 50-80 стаканчиків різноманітних десертів та кілька видів тістечок.

Любов Іванівна зізнається, що хоч готувати десерти та випікати короваї – це непроста справа, що відбирає чимало часу та енергії, однак дуже благородна. Адже випічка та солодощі приносять задоволення споживачам, надаючи їхньому життю солодкого присмаку.
Л.БІЛАК для Tyachiv.com.uaМатеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply