Збереження Тячівського району, готовність до зими та зміни до бюджету: депутати Тячівської районної ради збиралися на сесію (ФОТО)

23 жовтня відбулося перше пленарне засідання 21-ї сесії Тячівської районної ради сьомого скликання. Керував роботою голова ради Іван Фабрицій.

Передусім, оскільки 23 жовтня відзначають 75-ту річницю визволення міста Тячева та району від німецько-фашистських окупантів, пам'ять воїнів-визволителів та тих, які пожертвували життям у наш час, захищаючи територіальну цілісність і суверенітет України, вшанували хвилиною мовчання. Представники РДА, районної та міської ради поклали квіти до погруддя герою-танкісту Степану Вайді та обеліску воїнам-визволителям.

Відтак головуючий оголосив про створення у райраді  міжфракційної групи «Збережемо Тячівщину» у складі 12 депутатів. Керівником групи обрано Олега Палінкаша, заступником – Володимира Мідянку, секретарем – Івана Руснака.

На порядку денному сесії було більше півтора десятка актуальних питань. Розпочали зі звернень до вищих органів влади. Перш за все, прийняли звернення до Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України щодо збереження Тячівського району як адміністративно-територіальної одиниці. Вкотре йшлося про Тереблянський житловий комплекс. Так, депутати райради звернулися до Кабінету Міністрів України щодо визначення статусу житлового фонду об’єкта «Будівництво на території Тереблянської сільської ради житлового комплексу, об’єктів соціальної сфери та інженерно-транспортної інфраструктури для відселення мешканців смт Солотвино, а до Закарпатської ОДА та облради – щодо створення робочої комісії для проведення повного обстеження цього об’єкта. Також депутати підтримали звернення колег Івана Руснака щодо добудови класних приміщень на існуючому фундаменті Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Ігоря Грабаря – щодо забезпечення прочистки водовідних кюветів у смт Тересва.

Крім цього, народні обранці домовились до наступного пленарного засідання підготувати ще одне звернення до обласної влади щодо ремонтів доріг у районі.
З інформацією про стан боротьби зі злочинністю на території району виступив керівник Тячівської місцевої прокуратури Іван Швед, проаналізував показники за 9 місяців цього року.

Мова йшла і про підготовку житлово-комунальної сфери району до осінньо-зимового періоду 2019-2020 років. Під час обговорення депутати зазначали, що у закладах освіти та медицини населених пунктів району є труднощі з підключенням модемів для газових лічильників, що ставить під загрозу вчасний старт опалювального сезону, також недостатньо коштів для забезпечення їх твердим паливом на опалювальний період. Як зазначив заступник голови райради Ігор Грабарь, ці моменти треба враховувати при плануванні річного бюджету. Готовністю до зимового утримання доріг депутати цікавились у керівника філії «Тячівський райавтодор» Василя Варги.  
Також депутати взяли до уваги інформації про стан техногенної та пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів всіх форм власності, розвитку інфраструктури підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту в районі, про соціальне забезпечення та медичне обслуговування учасників АТО, членів їх сімей.
Розглянули низку майнових питань, зокрема, затвердили передавальний акт КНКП «Тячівська районна лікарня» райради та перейменували КЗ «Тячівський районний будинок культури» на КЗ «Тячівський районний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» Тячівської райради.

Затвердили ряд районних програм – Програму сприяння діяльності органу державної казначейської служби України в Тячівському районі на 2019-2020 роки, Програму надання пільг окремим категоріям громадян, що проживають на території району, з оплати послуг зв’язку на 2019-202 роки, внесли зміни до Програми охорони та забезпечення життєдіяльності адмінбудинку райради на 2019 рік та Програми боротьби зі злочинністю, проявами тероризму та контрабанди, запобігання та протидії корупції на території району на 2016-2020 роки.

Зрештою, перейшли до розгляду питання «Про внесення змін до районного бюджету на 2019 рік». З першої спроби голосів для ухвалення змін не знайшлося, оскільки у депутатів виникли претензії щодо невчасної підготовки матеріалів та питання по суті. Після обговорення  та роз’яснення начальника фінансового управління РДА В’ячеслава Стойки депутати повернулись до голосування і ухвалили позитивне рішення.

Крім цього, народні обранці  затвердили список присяжних та проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населених пунктів с.Лопухів та с.Кричово.

Tyachiv.com.ua

 Матеріали по темі:

1 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • саня - 23.10.2019 21:00:54 - 185.220.100.*** відповісти

    В народі ходить вірш про самого "достойного" депутата Тячівщини <br><br>Я Куцин Володя жадібна істота<br>ліси я рубаю - долари збираю,<br>в коробки складаю, скочем замотаю<br>та й на чорний день помалу відкладаю.<br>Колись ліси рубали й села годували,<br>ну тепер як кажуть<br>-все йде в мою харю!<br><br>Ти сивенька бабо, що ліси садила,<br>країну будувала, й дотопер дожила,<br>Жуй свою гречиху та довго постися-<br>за моє здоровя, "твого депутата",-<br>"Бо щоб шовдарі бирував зїдати".<br><br>Ти костлявий діду,<br>що жив по закону, годував родину<br>та зберіг хащину.<br>Ти підеш до церкви та<br>помолись богу за мене "чесного Володю"<br>щоб прокуратура мій дім оминала<br>а про коробки довіку щоб незнала,<br>щоб було здоровя хащу продавати<br>та свої мільйони зміг я схоснувати.<br><br>Ти юний школяре,<br>що на відмінно вчишся й брав олімпіади<br>опануй ще навик овець заганяти.....<br>Захочеш в лісгосп - буде у нагоді!<br><br>Ти мій рідний вуйку, що навчивня жити,<br>й допустив до хащі, так тебе любив я,<br>як Боднар не бачив.<br>А щоб не забув ти дорогу на Тячів<br>суддя нагадає, за "полянки ваші" !!!!!,<br>Став я здібним учнем -на твоїх порадах<br>по твоїх законах - став господарювати,<br>Як беру багато - вже не червонію,<br>а як на ня натиснуть то здаю усіх я.<br><br>Ти простий селяне (Красняне) тебе призираю,<br>бо не купив тойоти, не носив армані,<br>твоя хата гірша за мої вівчарні,<br>а твої долоні - евро не тримали.<br>Голосуй за мене - "чесного Володю",<br>бо хочу я й надалі, собі жирувати<br>та добро народне по кишенях пхати.<br><br>Ти мій любий ЗЕ, здержи обіцянку:<br>побори корупцію, покарай начальство,<br>що багато брало, а мало робило<br>та з чесно вкраденого відсотки просило.<br>Щоб я "чесний Вова", теж слуга народний<br>криючись тобою - крав без перешкоди.

Коментувати новину Cancel reply