Сніг - у жовтні: дубівчани пішли у гори по гриби, а потрапили у снігову пастку (ФОТО)

Цьогорічна осінь не перестає дивувати: у вересні – аномальним теплом, а вже у жовтні - справжньою зимовою погодою. Так, минулих вихідних на території району різко похолодало, прийшли перші заморозки, а у високогір'ї навіть випав перший сніг. Запам’ятається цьогорічна осінь й вісьмом чоловікам з Дубового та Грушова, які 5 жовтня поїхали у гори сусіднього Рахівського району по гриби, а потрапили у снігову заметіль.

Як розповідає один з учасників пригоди, дубівчанин Борис Піцур, вони з друзями вирішили на вихідних піти на «тихе полювання» у рахівські ліси поблизу гори Плеска Унгурська. Тож у суботу ввечері двома позашляховиками прибули до колиби поблизу гори, там заночували, а вже на світанку  у неділю пішли шукати боровики у лісі. 

- Ще зранку у горах було тихо та спокійно. Однак вже за дві години піднявся сильний вітер й почалась заметіль, - розповідає Борис Піцур. - Назбиравши по півкілограма грибів кожен, ми повернулись до колиби. І вже хотіли їхати додому, як одна з автівок поламалася.

Кілька годин хлопці намагалися  полагодити позашляховик, однак безрезультатно. А за той час у горах вже випало до півметра снігу.
Сніг продовжував падати, дув сильний вітер, температура повітря опустилась до -7 С, і якщо б ми залишились ще на кілька годин у горах, то вже точно не виїхали б звідти.

Тож під вечір хлопці вирішили несправне авто залишити біля колиби, а додому їхати на одній автівці. Шлях додому теж видався непростий, адже півметровий сніг геть замів лісові дороги.

Засніженими горами було складно пересуватись навіть на позашляховику. У Дубове ми прибули близько 3 години ночі вже понеділка, - розповідає дубівчанин.

Хлопці зізнаються, що така пригода з ними трапилася вперше і запам’ятається, напевне,  на все життя.

За залишеною ж у горах автівкою чоловіки мають намір повернутися за кілька днів. Тож сподіваються, що жовтневий сніг не протримається у горах довго і з приходом «бабиного літа» розтане. Потепління ж на Закарпатті синоптики прогнозують вже з 12 жовтня.Л.БІЛАК для Tyachiv.com.ua

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply