Голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко озвучив заяву щодо «формули Штайнмайєра»

Сьогодні, 8 жовтня, у прес-центрі відбулася прес-конференція голови Закарпатської ОДА Ігоря Бондаренка щодо позиції обласної держадміністрації про застосування «формули Штайнмайєра» для врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу

Ігор Бондаренко заявив:   

"- З огляду на неоднозначну реакцію суспільства щодо врегулювання ситуаціїна Донбасі та «усунення перепон» для «нормандського формату» - хочу довести довсіх закарпатців позицію Президента України Володимира Зеленського, з якою яповністю погоджуюся та підтримую. Поясню чому.
Перше. Ніякої зради немає. Президент України, як і всі українці, хочезавершення війни та повернення всіх територій без виключення. На сьогодні існуєєдиний майданчик, де ці питання можуть обговорюватись на найвищому рівні. Це -зустріч у Нормандському форматі. Але вона не могла б відбутися найближчимчасом, бо на шляху була перепона – формула Штайнмайєра.Друге. Не варто лякатися «формули Штайнмайєра», бо вона не передбачає, щоУкраїна визнає анексію Криму і відмовляється від Донбасу. Вона не передбачає,що вибори на Донбасі пройдуть вже завтра. Вона не передбачає, що вибори наДонбасі пройдуть під дулом кулеметів.
Формула Штайнмайєра каже лише про одне - коли запрацює так званий закон проособливий статус Донбасу. Після проведення там місцевих виборів, яківідбудуться за Конституцією України, законодавством України та після публікаціїзвіту ОБСЄ про те, що вибори відбулись відповідно до міжнародних демократичних стандартів.Лише з цим погодилася Україна в Мінську. І ніяких спільних угод із ДНР і ЛНР непідписувалися.
Третє. Далі відбудеться зустріч у Нормандському форматі разом з ПрезидентомФранції, Канцлером Німеччини та Президентом Російської Федерації, де будутьобговорюватись шляхи припинення війни на Донбасі
Четверте. Позиція Президента України в цьому питанні є чіткою, зрозумілою іспівпадає з позицією українців:  Донбас - це Україна! Там повинензапанувати мир. Має відбутись повне припинення вогню та виведення іноземнихвійськових формувань. На українсько-російському кордоні з нашого боку повиннібути українські прикордонники. Має відбутися обмін полоненими, щоб всі нашігромадяни повернулись додому. Вибори мають відбутися не під дулами кулеметів, аза українським законодавством, з доступом кандидатів від українських політичнихсил, українських засобів масової інформації та міжнародних спостерігачів, зможливістю реалізації свого виборчого права усіма внутрішньо-переміщенимиособами. На зустрічі у Нормандському форматі новий Закон про особливий статуспідписуватися не буде. Нинішній закон діє лише до 31 грудня. З 1 січня буденовий закон, який писатиметься не в кулуарах Офісу президента чи парламенту.Він буде написаний у співпраці і публічному обговоренні з українськимсуспільством. Жодна «червона лінія» не буде перетнута.
Тож, шановні краяни! Ніякої капітуляції не має і не може бути. Як і ніякоїздачі національних інтересів України. Ніяких договірняків та глобальних кроківбез згоди народу України. Мова лише про повернення людей, наших територій,полонених, і нарешті миру!
 І шлях цей буде довгим і складним. Та ми повинні пройти його разом. І тутнам потрібна єдність і як ніколи - стриманість і зваженість.
Тож, закликаю краян до спокою, порозуміння, стати одним цілим у боротьбі замирне життя, за краще майбутнє України, не піддаватися на жодні провокації таманіпуляції.

Схід і Захід – разом! Слава Україні! – сказав на завершення Ігор Бондаренко.Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply