Осінь - кращий час для туризму

До Всесвітнього дня туризму розповідаємо про два еколого-туристичні маршрути до останніх ділянок дикої природи в центрі Європи. Маршрут «Мала Уголька» Протяжність становить п’ять км, перепади висот – 500 м, тому проходження треба планувати мінімум на дві години. Найкращий час – квітень-жовтень.

Протяжність становить п’ять км, перепади висот – 500 м, тому проходження треба планувати мінімум на дві години. Найкращий час – квітень-жовтень.Цей круговий маршрут веде через букові праліси. Поодинокі дерева бука досягають тут 35-40 м у висоту й до 1 м у діаметрі. Їх вік нараховує 250-300 років. Та повз печери, зокрема найбільшу в Українських Карпат – печеру «Дружба». Далі на шляху урочище Гребінь (Середній Камінь). Так називають скелясту вапнякову гряду, що майже на кілометр прорізає Угольський масив із заходу на схід. Його численні вершини піднімаються над наметом лісу, нагадуючи гігантський гребінь. Це одне з найцікавіших місць масиву – повсюди виступають мармуризовані кристалічні вапняки, що вкриті щільним моховим кожухом. Далі в урочище «Чурь», якщо піднятися на майданчик на вершині скелі, відкривається прекрасна панорама на букові праліси Угольки й долину р. Тиса. Тут, на скельних полицях спорадично трапляється рідкісне дерево тис ягідний. Майже завершує подорож окраса й найвизначніша пам’ятка природи на маршруті – Карстовий або Кам’яний міст. Це унікальна природна арка, що утворилася внаслідок карстових процесів, як вважає наука, ще на морському дні


. Наприкінці спуск до річки виводить на вже знайому луку, де розташований колишній мисливський будинок графа, що нині є школою.Маршрут «Велика Уголька»
Протяжність маршруту приблизно п’ять км, перепад висот – 400 м, тому для проходження потрібно щонайменше дві години. Найкращий час – квітень-жовтень.
Мандрівка починається із лікувального мінерального джерела (у народі «буркут»). На відстані 200 м від узлісся маршрут розгалужується. Якою б із двох стежок не піти, ви обов’язково повернетеся на це ж місце. Пройшовши ще 300 м, ви опинитеся в царстві букових пралісів у урочищі Гребінь. Ліворуч від стежки в ущелині біжить невеликий, але мальовничий потік Кам’яний. На його протилежному березі височать могутні скелі із сіруватого вапняку, що тягнуться сюди аж із Малої Угольки. Далі стежка приводить до найвищого пункту маршруту, у якому розміщена унікальна пам’ятка неживої природи. Це карстова печера «Молочний камінь». Насичений розчин CaCO3, що сочиться з вапнякових скель, має білий колір і загалом нагадує молоко. Вхід у печеру оточений буковим пралісом, а також невисокими й гіллястими буками, липами та ільмами. Далі маршрут починає стрімко спускатися. Через кілька сотень метрів праворуч від стежки виникає велетенська скеля-останець. Із західного боку вузька стежка виведе на невеликий майданчик, з якого відкривається неймовірна панорама на місцевість, наче з висоти пташиного польоту. Вершина Великої Копиці, а саме так називається ця велетенська скеля, є унікальним природним альпінарієм.


Тут на малій площі природа зібрала десятки реліктових і рідкісних видів трав’яних та деревно-чагарникових рослин. Закінчується маршрут уже знайомим розгалуження стежок.
Прес-служба КБЗ

 
 

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply