Тячівські лісівники розповіли про туристичний етикет (ФОТО)

Осінь - сезон мандрівок та походів.

Розповімо про туристичний етикет - правила, яких слід дотримуватися, щоб бажані пригоди не обернулися зіпсованим відпусткою або вихідним.

- Поступитися тому, хто йде вгору - він відчуває набагато більше фізичне навантаження, ніж спускається. До того ж у нього огляд набагато менше. Просто зроби крок в сторону і дай вільний прохід.

- Будь уважний при наближенні велосипедистів і вершників - простіше відійти в сторонку і дати можливість спокійно проїхати.
А при зустрічі з вершником не варто робити різких рухів - це може налякати кінь.

- Не займай всю стежку.

Як би не було цікаво по шляху обговорювати з другом останні новини, не забувайте про оточуючих, залишайте місце, щоб інші туристи могли пройти. Особливо в місцях з інтенсивним рухом.

- Самий повільний - попереду.

Нехай темп руху вашої групи задає найслабший учасник - так все збережуть свої сили і настрій. Особливо завзятих можете заслати вперед, щоб розбивали табір і готували їжу.

- Стеж за гучністю.

Особливо цей пункт стосується любителів бездротових колонок - агов, хлопці, ви не в себе вдома, застроміть навушники, якщо тільки не відлякує ведмедів цими звуками!

- Залишайтеся на стежці.

Через незнання можна зайти на заборонену територію. Є країни, де маса природоохоронних зон, і рух по ним дозволено тільки за конкретними маршрутами, а відхилення карається штрафами.

- Не залишай слідів.

Пам'ятайте про те, що не можна смітити. А ще ламати дерева, залишати кострища, копати ями. Місце стоянки повинно залишитися точно в такому вигляді, в якому було до вашого приходу.

- Вітайся.

У місті це може виглядати дивним, але в походах всі туристи при зустрічі вітаються. І з місцевими жителями теж.

- Дотримуйся правил.


Щоб відпочинок був приємним, постарайтеся заздалегідь ознайомитися з правилами поведінки, актуальними для місцевості, куди ви збираєтеся, інформує прес-служба Закарпатського ОУЛМГ. 
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply