На Тячівщині презентують книгу «У серці Мараморошу: історія греко-католицької спільноти Дубового й околиць»

Автор: Володимир Мороз, український історик, релігієзнавець, член Національної  Спілки Журналістів України, кандидат історичних наук та науковий співробітник Інституту Історії Церкви Українського Католицького Університету.

У книзі детально розглядається процес становлення церковної унії на Мараморощині на тлі релігійних, політичних та національних процесів XVII-XVIII ст., характеризує епоху мадяризації в кінці ХІХ – на початку ХХ ст., періоди чехословацької влади, Карпатської України, угорської окупації і радянського тоталітаризму.

Праця містить також перший у своєму роді огляд історії підпільної Греко-Католицької Церкви в долині Тересви, оснований не тільки на архівних документах, а й на численних усних свідченнях, які зібрав сам автор.

Нарешті, окрему увагу приділено складному, позначеному гострими міжконфесійними конфліктами етапові відродження греко-католицької громади Дубового та околиць у кінці 1980-х – на початку 1990-х та її подальшому розвиткові під опікою Згромадження Воплоченого Слова.

На презентації буде присутній автор книги п. Володимир Мороз, якому можна буде задати свої запитання, а також матимемо можливість придбати книгу з автографом.

Дата і час презентації  - 11 вересня 2019 р. о 14.00 к.ч.


Місце - Актовий зал Закарпатського машинобудівного технікуму в смт. ДубовеМатеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply