Як у ХІХ столітті у Тячеві влаштовували кінні перегони (ФОТО)

Про те, що на околиці міста, а саме – в урочищі Метелови, відбувались кінні змагання, розповідають публікації в угорській пресі кінця ХІХ століття.

Причому у спритності змагалися окремо свійські та породисті коні, жеребці й кобилиці.  Скачки збирали не одну тисячу глядачів не тільки з марамороського, а й із сусідніх комітатів. 

Ось, наприклад, анонс одного з таких дійств у віснику «Vadasz- es Versenylap» («Мисливство та скачки»), що видавався у Будапешті, від 11 вересня 1892 року:

«18 вересня на околиці поселення Тийчо відбудуться народні кінні перегони, які будуть супроводжуватись танцювальною гулянкою. До оргкомітету входять Еден Погань, Сабо Йожеф та Імре Реттегі, які зроблять все можливе, аби провести цей сільський кінний фестиваль успішно».У цьому самому виданні, але роком пізніше, від 5 жовтня 1893 року, читаємо замітку про те, з якими результатами минули тячівські забіги скакунів:

«Кілька днів тому у Тячеві відбулися кінні перегони, головним організатором яких був головний суддя, голова марамороського комітету конярства Еден Погань. У першому забігу кінь тячівського господаря Іштвана Ласло здобув 50 крон. У другому – кінь вишківського газди Балінта Сабо узяв 60 крон, у третій гонці – кінь вишківського власника Йожефа Горвата виграв 70 крон, четвертий забіг приніс коневі вишківського господаря Яноша Гийдера 80 крон.

У п’ятому поєдинку свійські коні пробігли дистанцію у 2000 м. І тут знову першим став кінь вишківського власника Яноша Гийдера, який виборов 100 крон.У шостому поєдинку бігли свійські кобили. Перемогу і 200 крон отримала кобилиця м’ясника з Сиготу Мармароського Йожефа Немешанського.

У змаганнях породистих коней переможцем забігу став жеребець очільника комітату Саболч Яноша Ярмі.  Минулого року він здобув срібний кубок, і цього року – знову срібна нагорода.


Змагання були велелюдними. Від Марамороського комітату – ішпан Янош Лоньої, його заступник Міклош Соплонцої, головний писар Калман Кутка, багато інтелігенції. Багато людей із Саболчського, Сотмарського. Угочанського та Березького комітатів з року в рік насолоджуються все більш успішними кінними перегонами у Тячеві». За матеріалами видання «Vadasz- es Versenylap» підготувала Наталія Маджара
Ілюстрації – з цього ж часопису


Матеріали по темі:

1 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Василь - 10.06.2020 10:11:57 - 46.211.42.*** відповісти

    добре би відновити цей вид випробовувань, заодно і висавки коней, десь на закинутому стадіоні, побудувати іподром!

Коментувати новину Cancel reply