У Тячеві з нагоди Дня Святого Іштвана виступив народний колектив з угорського міста-побратима Вац (ФОТО)

20 серпня угорська громада Тячева відзначила релігійне свято – День Святого Іштвана – засновника Угорського королівства, рівноапостольського покровителя Церкви.

Після урочистого богослужіння у римо-католицькій церкві, покровителем якої є Св.Іштван,  святкування продовжилось на площі Соборній.

Тячівців та гостей міста привітали настоятель церкви – о.Андрій Кващук, Тячівський міський голова Іван Ковач, консул консульства Угорщини в Берегові Мігай Андраш Беке.

«День Святого Іштвана – велике свято для угорців, зокрема, і закарпатців, бо він ввів християнські цінності для свого народу. Тому для нас важливо віддати йому шану», – зазначив о.Андрій. 

Тячівський міський голова Іван Ковач зі щирими побажаннями від імені громади міста вручив представнику м.Вац – керівнику хореографічного колективу м.Вац Балажу Кораншебеші Почесну грамоту на знак співпраці та дружби між  містами.

Відтак о.Андрій Кващук та запрошений на свято доктор теології – о.Петер з Австрії  провели обряд освячення хліба.

З нагоди свята, яке вперше відзначається у такому форматі, у Тячеві з концертною програмою виступив народний танцювальний колектив з міста-побратима Вац (Угорщина) – постійний учасник та переможець різноманітних міжнародних фестивалів, що об’їздив із концертами майже всю Європу.

Артисти представили тячівцям яскравий колоритний виступ з танцювальних номерів під акомпанемент автентичних народних музичних інструментів.

Глядачі винагородили гостей щедрими оплесками та словами вдячності.

В цей же день з метою популяризації народного мистецтва, подальшого розвитку дружньої співпраці та обміну досвідом у галузі культури і мистецтв, танцювальний колектив «Квіти Тячева»(кер. Жанна Поор) та народні троїсті музики під керівництвом Івана Лемена та Едіти Петер з дружнім візитом відвідують м.Вац.Tyachiv.com.ua

Фото Наталії Маджари

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply