У Тереблі запрацювала сонячна електростанція (ФОТО)

Наприкінці червня на Тячівщині на повну потужність запрацювала сонячна електростанція ТОВ «ФЕС-Теребля». Об’єкт вартістю понад 10 млн євро близько року будувало ТОВ «Геліос Стратегія» з м.Дніпро.

Станцію планували  здати в експлуатацію ще наприкінці 2018-го, однак через технічні нюанси це відбулося на півроку пізніше. Для того, щоб електростанція запрацювала на повну, за рахунок інвестора зробили повну реконструкцію високовольтної лінії електропередач до с.Руське Поле та модернізували електропідстанцію у Дулові (на фото), що забезпечує безперебійне електропостачання сіл Тереблянської долини.

Як розповів керівник підприємства Іван Бокоч (на фото – праворуч), площа електростанції – 20 га. Потужність станції – 10 мВт. Працює вона тільки вдень, у сонячну погоду. Складається з 44 тисяч панелей, п’яти трансформаторів, 198 інвекторів, які постачають готову електроенергію у загальну мережу. Згенеровану електроенергію  продають за «зеленим» тарифом.На фотоелектростанції працевлаштовані 13 місцевих мешканців – керівник, головний інженер, технічні працівники, охоронці. Підприємство сплачує усі податки, – зокрема – за оренду землі.

– Вважаю, що за такими електростанціями – майбутнє, – стверджує Іван Бокоч.

Тереблянський сільський голова Руслан Янчій каже: колись на цих землях в урочищі «Верхнє Поле» був стихійний смітник, куди звозили непотріб з сусіднього села. З початком реалізації проекту смітник ліквідували. І зараз з’явився об’єкт, який забезпечує надходження до сільського бюджету і робочі місця. Минулого року інвестор вже перерахував 1,31 млн гривень внеску на розвиток інфраструктури, за які заасфальтували вулицю Шкільну та провели 6 км вуличного освітлення. Позитиви очевидні, тому громада села задоволена. 


 

Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua                                                                                                     


Матеріали по темі:

2 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Ярослав - 19.08.2019 10:28:38 - 194.213.105.*** відповісти

    Не інвекторів, а інверторів ??

  • 111 - 13.08.2019 21:39:01 - 195.66.156.*** відповісти

    Нехай наведуть вже порядок з світлом включають виключають кожен як хоче як вітер задує так і вони<br>

Коментувати новину Cancel reply