12 локацій та вибуховий концерт: У Тячеві пройшов фестиваль «З країни в Україну» (ФОТО)

2 серпня до Тячева завітав мандрівний фестиваль «З країни в Україну», який за 6 років існування об’їхав більше 40 міст сходу та півдня України. Цьогоріч Тячів став першим у списку 18 міст, куди фест вирушить цього року. Ідейником та основним організатором фестивалю є громадський діяч та музикант Денис Блощинський. Локальну частину програми організовували Олеся та Леонід Рибарі, Тетяна Гарагонич, Влад Русин, Траян Мустяце.

За словами організаторів, місія проекту – сформувати нове розуміння української ідентичності, та показати, скільки всього цікавого , нового та стильного є в Україні, як країна змінилася за останні роки.  Проект представлений Фундацією соціальних інновацій «З країни в Україну»за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

«Під новою українською ідентичністю ми бачимо усвідомлене розуміння українцями того, чим ми, як країна, як суспільство, як нація вирізняємося сьогодні від іншого світу. Це розуміння формується в етнічній, культурно-мистецькій та громадсько-політичній площинах. Унікальне культурне розмаїття країни, на території якої проживає понад 100 національностей – від росіян до поляків, від угорців до румун, від німців до словаків та молдаван – то наше неймовірне багатство, а людяність, яка проходить через сім’ї кожного українського регіону і знаходить вираження у культурі та мистецтві – то наша спроможність до єднання і подолання будь-яких викликів сучасності. Поєднати це все можна в такому продукті, як, власне, фестиваль», – розповідає Денис Блощинський.

Цьогорічне гасло дійства – «Свідомі дії свідомих людей».

Упродовж фестивального дня на площі Поштовій діяли 12 локацій – майданчик інтелектуальних ігор, містечко майстрів, де кожен охочий мав нагоду виготовити воскові свічки, ткати бісером, робити кулони-обереги з дерева, ляльки-мотанки, пройти майстер-клас із кераміки від тячівської умілиці Тетяни Нікішкіної, відкрита бібліотека, «Молодь і спорт», де можна було позмагатись в естафетному бігові, регбі та настільному тенісі.

На майданчику «Охорона здоров’я» можна було побесідувати з психологом, пройти тренінг з базової підтримки життєдіяльності, пограти у найрізноманітніші ігри – як настільні, так і рухливі, ознайомитись із сучасними зразками робототехніки, VR-пристроями, 3D-принтерами. Почути відповіді на актуальні питання можна було на майданчику «Влада і громада». Пейзажі різних куточків України були представлені на фотовиставці, до якої долучились місцеві фотографи-аматори. Також для гостей фесту була оформлена фотозона від Марини Візантій.

У галереї ім.Ш.Голлоші були представлені роботи молодої тячівської художниці Юлії Корольової та фотокопії архівних документів про Тячів. 

Ввечері на тячівців чекав вибуховий концерт: енергією та драйвом заряджали виконавці VERBA, One Light Inside, NESPROSTA, XAC, Кіра Мазур, Balaklava Blues.

До організації фестивалю були залучені понад 30 місцевих волонтерів. Всі помічники та учасники заходу отримали подяки від організаторів.

Tyachiv.com.ua

Фото Наталії МаджариМатеріали по темі:

1 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Світлана - 04.08.2019 9:54:59 - 195.66.157.*** відповісти

    Організаторам велике СПАСИБІ! Діти задоволені,багато емоцій, а найголовніше діти відкрили для себе нові види діяльності, чим ще можна займатися у вільний час. Після фестивалю кожна оселя ожила через дитячі малюнки, вироби та ін.,які діти принесли з дійства. А саме основне дітей відірвали від телефонів, планшетів. <br>Дякуємо !

Коментувати новину Cancel reply