2 серпня у Тячеві пройде фестиваль «З країни в Україну» (ПРОГРАМА)

Вже цієї п’ятниці, 2 серпня, у Тячеві відбудеться фестиваль «З країни в Україну». Насичена програма, тематичні майданчики, музичний концерт – одноденний фестиваль прийде до смаку кожному, не залежно від віку і зацікавлень.

Містечко майстрів, клуб інтелектуальних ігор, обмін книжками і літературні ігри у відкритій бібліотеці, спортивні змагання, спілкування з місцевою владою та знайомство з громадськими організаціями, фотовиставка і дитячий майданчик – все це і багато іншого чекає на мешканців міста Тячева 2 серпня.

З 14 до 18 години кожен охочий матиме змогу взяти участь у майстер-класах, змаганнях, дискусіях, ознайомитися із робототехнікою на майданчику «Сучасна Україна», пройти тренінг із базової підтримки життєдіяльності тощо. А ввечері відвідати музичну сцену, де гратимуть українські гурти: VERBA, One Light Inside, Nesprosta, ХАС, BALAKLAVA BLUES (CA), KiRA MAZUR.

Місце проведення фестивалю – площа Поштова та галерея ім.Ш.Голлоші. Вхід вільний.

Рекомендуємо ознайомитись з повним переліком заходів та локацій у рамках фесту.

Інтелектуальні ігри – Поштова площа
14:00 - 14:30 – Гра «Memory» «МУЗЕЙНА»
Захоплююча настільна гра для дітей та дорослих, яка розвиває і тренує зорову пам’ять та увагу.
15:00 - 17:00 – Гра «Життєвий капітал»
Українська авторська розробка. Соціально-економічний симулятор із управління ресурсами. Інтелектуальна гра використовується з навчально-пізнавальною, розвиваючою та розважальною метою.
13:00 - 14:00 – Шахматний турнір
Стратегічна гра,  одна з найпоширеніших спортивних ігор сучасності. Вона поєднує у собі елементи мистецтва (уяви), науки (логічно-точний розрахунок) і спорту.
17:00 - 17:30 – Гра «Хрестики - нулики»
Командна гра-головоломка.
15:00 - 16:00 – Гра  «Лісові комерсанти»
Командна гра для дітей та підлітків від 6 років. Під час гри “прокачуються” необхідні для успішного життя навички: усний математичний рахунок, читання, мистецтво ведення переговорів, уміння комунікувати та взаємодіяти у команді.
14:00 - 15:00 – Гра «Ерудит»
Настільна гра, яка користується популярністю у колі інтелектуалів. У цю гру можуть грати від двох осіб. Перемагає той, хто набере найбільшу кількість балів.
17:00 - 18:00 – Інтелектуально-розважальна гра «Крокодил»
Популярна гра, розрахована на велику веселу компанію. Завдання гри — пояснити слово, показуючи його жестами та мімікою. Інші гравці повинні правильно вгадали загадане слово або словосполучення.
«Заборонена пустеля»
Корпоративна гра, де гравці грають проти гри.
«Таємні послання Love Craft»
«Вибухові кошенята»
Легка, проста та захоплююча гра для дітей.
Містечко майстрів – Поштова площа
Воскова свічка
Без свічок у нашому житті не обходиться жодне свято. А робити їх можна своїми руками до того ж різними способами! З нашою майстринею ви зануритеся у медові пахощі світу свічникарства, зробите і прикрасите власну свічечку!
Ткацтво з бісеру
Пробували колись плести з бісеру? А ткати? А в певних регіонах майстрині поєднали ці дві чудові техніки, щоб швидко і красиво творити ґердани — візерунчасті нагрудні прикраси. Наша майстриня радо навчить вас цьому ремеслу і разом ви створите чудовий браслет!
Кулони-обереги
У традиційних орнаментах криється велика сила. Нанесіть їх на дерев'яну заготовку і зробіть кулон-оберіг для себе чи близької людини!
Вибійка
Не тільки вишивкою можна прикрасити тканину — візерунки можна нанести ще й за допомогою спеціальних дерев'яних дощечок фарбами для тканин. Детальніше з цією технікою вас ознайомить наш майстер, і разом ви прикрасите еко-торбу.
Малярство на склі
Одна з найзагадковіших технік живопису — зворотній живопис на склі. На Західній Україні таку техніку використовували для виготовлення образів святих. Опануймо її разом! Змінімо кут бачення світу!
Лялька-мотанка
Традиційна українська забавка, оберіг. Має сотні варіацій і ще більше секретів! Завітайте до нашої майстрині і зануртеся у магічний світ творення ляльок!
 Писанка
В усьому світі одним з основних символів української культури є традиційна воскова писанка. Творення писанок — одночасно і мистецтво, і магія! Цікавою є і сама техніка: пишучи по яйцю воском, ми фактично малюємо не кольором, а його відсутністю! Дізнайтеся усі таємниці цього ремесла разом із нашою майстринею!
 Яворівський розпис дерев'яних іграшок
Найщасливіша пора — дитинство! До виготовлення дитячих іграшок завжди відносилися з особливим трепетом, адже, розмальовуючи іграшку, ми творимо казковий світ для дитини!
 Ліплення з глини
Створення фантазійних героїв за допомогою поєднань різних технік.
 Розпис керамічних тарілочок в традиційному стилі
Відкрита бібліотека – Поштова площа
14:00 - 14:30 – Гра «Літературне доміно»
Мета проведення гри — розвиток мотиваційних і пізнавальних навичок та пізнавальної активності її учасників, підвищення інтересу до читання, зацікавленість до пізнання через залучення учасників в інтелектуально-ігрову діяльність. Гра формує відчуття колективізму та особистої відповідальності.
15:00-16:00 – Гра «Буріме»
Літературна гра, що полягає у створенні віршів, частіше жартівливих, на задані рими, іноді ще й на задану тему.
14:00-15:00 – Настільна літературна гра «Кубики історій» 
Чудовий інструмент для розвитку творчого мислення.
14:00-16:00 –  Настільна літературна гра «Емпатіо»
Світ емпатії – країна емоцій і таємничих історій! У цій грі ви зможете перетворитися у незвичайних персонажів, щоб дізнатися, які емоції супроводжують їх у різних ситуаціях. Запросіть грати всю сім'ю і друзів, і ви відкриєте їх з іншого боку.
16:00-17:00 – Малювання коміксів, створення саморобних книжок.
17:00-18:00 – Складання казок та історій.
14:00-15:00 – Вікторина для дітей
Дитяча бібліотека проведе цікаві, пізнавальні та активні ігри.
14:00-15:00 – У світі поезії. Марія Грицан та Юлія Драгун поділяться своєю творчістю з любителями поезії.
Молодь та спорт – Поштова площа
14:20-15:20 – Легка атлетика – естафетний біг, метання м'яча.
Формуються команди з трьох учасників. Передбачено не більше 5 команд. У команді будуть один дорослий і двоє дітей. Першим змаганням буде біг-естафета з предметом у руках, потім — метання м'ячиків. І підрахунок результатів — нагородження команд, які посіли 1-3 місце.
15:30-16:30 – Регбі
Представники київської команди з регбі "Політехнік" розкажуть про регбі та розкриють суть цієї гри. Потім відбудеться майстер-клас для дітей.
16:45-17:30 – Парний настільний теніс
Беруть участь одночасно 4 команди по двоє учасників. Планується участь 8 команд. Підрахування балів і нагородження команди переможця.
14:00 - 18:00 – Тренажер «Правило»
Представляє собою статичну конструкцію, яка дозволяє витягувати тіло в горизонтальному положенні, працюючи з власною вагою. Можна робити різні перекиди, скручування. Під час вправи працюють усі частини тіла, тренажер позитивно впливає на сухожилля та суглоби.
Охорона здоров'я – Поштова площа
14:00 - 18:00 – «Кабінет психолога»
Психологія у перекладі з грецької означає "наука про людську душу", а тому вивчає діяльність людини з психологічної точки зору. Психолог — людина, яка має вищу психологічну освіту, основна робота якої — допомогти іншій людині розібратися у собі і вирішити свої проблеми самостійно. Щоб записатися на прийом, підходьте заздалегідь!
14:00 - 15:00 – Курс по Basic Life Support
Це базова підтримка життєдіяльності. Учасники фестивалю матимуть змогу пройти курс з вивчення базової підтримки життєдіяльності та попрактикуватися на манекені.
14:00 - 18:00 – Твоє здоров'я у твоїх руках (інфографіка)
Навколо локації висітиме інфографіка здорового харчування, правила рухової активності, інфографіка необхідної кількості випитої води та опис симптомів інсульту та інфаркту.
14:00 - 18:00 – Симуляція постраждалих від Інсульту та Інфаркту Після короткої лекції учасникам фестивалю запропонують розпізнати у пацієнтів інсульт та інфаркт.
У них буде змога перевірити вивчений матеріал та пройти симуляцію надання першиї допомоги при цих захворюваннях
14:00 - 18:00 – Виставка хірургічних інструментів
Сучасна Україна – Поштова площа
Tech StartUp School Львівської політехніки презентують:
1. 3D принтер для швидкого виготовлення комплектуючих;
2. Фотополімерний 3D принтер для високоточних робіт;
3. Приклади різних еко-стартапів.
4. Робот-пластун для розміновування та транспортування поранених в зоні бойових дій;
5. Ігрові роботи, розробки учнів школи;

6. VR пристрої з різними симуляціями: показ відео від проекту Ukrainer.

Тячівські літаки

Виставка унікальної колекції моделей літаків від місцевого винахідника
Розповідь лекція про захопливе моделювання

Робототехніка «Дім Роботів»

Міжнародна лабораторія робототехніки, електроніки та програмування, напрямки якої є:

- створення прототипів нових пристроїв на замовлення компаній;
- модернізація застарілих систем та інтеграційних рішень;

- розвиток екосистеми робототехніки у сфері навчання.

Влада та громада – Поштова площа

14:00 - 18:00 – Квест за окремими правилами
Учасники витягують випадкову картку із завданням та отримують карту локацій. З проблемою, описаною на картці, вони звертаються до волонтерів на точках, що символізують різні органи влади, отримують відмітки про проходження точки в разі правильного звернення. Після збору усіх необхідних відміток учасники повертаються на старт, де отримують призи.
15:00 - 16:30 – Панельна дискусія з представниками місцевої влади 
Відкритий діалог місцевої влади з громадою. Вільний мікрофон для питань.


Містечко Громадських Організацій – Галерея ім.Ш.Голлоші

14:00 -18:00 – Інтерактиви від представників ГО:  
БО «Міжнародний благодійний фонд Гарних справ» – інтерактив «Добрі справи тут і зараз».
ГО «Настільний теніс «ТТ "СПОРТ»
16:00 - 17:00 – Панельна дискусія на тему: "Реальні та вдавані зміни. Як забезпечити незворотність змін, а не яскраві обгортки проектів?"
 

Студія оригінальних ігор – Поштова площа

Нові спортивно-настільні ігри. Динамічні, азартні, корисні і доступні гри для дітей і дорослих.

- Новус, морський більярд (Латвія)
- Карум (Індія)
- Крокинол (Канада)
- Джаколо(Нідерланди)
- Кульбуто (Франція)
- Єластік (Франція)
- Кватро-Єластік (Чехія)
- Корнхол (США)
- Рибалка (Україна)
- Акробати (Корея)
 
Дитячий майданчик – Поштова площа
14:00 - 14:30 – Гра «Машинки»
Колективна гра для дітей віком від 5 до 12 років. Під час цієї активності діти можуть навчитися взаємодіяти та допомагати один одному.
14:30 - 15:00 – Гра «Рухаємося вперед»
Дитяча гра, яка пояснює дітям, що на нашому шляху до щасливого життя будуть зустрічатися перепони, які ми повинні будемо успішно долати.  А перед цим трохи підготуємо їх до цих перешкод в ігровій формі.
15:00 - 15:30 – Танець «Соку-соку, бачі-бачі»
Стаємо з дітьми у коло, інструктуємо їх, які рухи треба повторювати за куратором майданчика.
15:30 - 15:00 – Танець «Бельгійський банс»
 
Фотовиставка – Поштова площа
На майданчику фотовиставки та фотозони будуть представлені яскраві фото з різних куточків України.
Фотографії від фотохудожників з міста Тячів: Наталія Маджара, Катерина Нікішкіна, Сергій Мізерак


Тематичний напрямок «Лекторій» – Картинна Галерея ім. Шімона Голлоші
14:00 - 16:00 – Огляд робіт визначного художника Шімона Голлоші
15:00 - 16:00 – Лекція про історію міста Тячів від місцевого експерта Наталії Маджари
14:00 - 16:00 – Проводитиметься презентація колекції копій з архівів на тему «Коронне місто».
 
Вечірній концерт – Сцена  біля Будинку культури, пл.Поштова
18:00 - 22:00 – VERBA, NESPROSTA, ХАС, Balaklava Blues, KiRA MAZUR.
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply