Майстриня з Буштина створює вишукані велетенські квіти і квіти-світильники (ФОТО)
23 липня 2019 р.
4350
2
Талановита майстриня Марина Візантій із Буштина має незвичне захоплення – створює велетенські квіти зі штучних матеріалів для декору інтер’єрів, фотозон, а також креативні квіти-світильники. Дивовижні маки і троянди, ромашки і соняшники у понад 2 метри заввишки, які з’являються на світ у невеличкій кімнаті у майстрині вдома, прикрашають оселі та слугують оригінальними фотозонами для різноманітних святкових подій.
Майстриня розповідає: завжди хотілося створювати щось власноруч. Ідеї для творчості шукала на інтернет-платформі Pinterest. Спочатку захопилась об’ємними картинами у стилі стрінг-арт, які «малюють» з допомогою цвяхів і ниток. Та згодом в інтернеті натрапила на оголошення про продаж великих інтер’єрних паперових квітів.«Коли я їх побачила, то просто закохалася, – каже Марина. – Ці квіти мені настільки сподобались, що я й сама захотіла їх виготовити. Цілими днями передивлялася майстер-класи. Відтак, з допомогою чоловіка, почала пробувати – спочатку робила квіти зі щільного гофрованого паперу, який тримає форму. Першими були піони. Ці квіти послужили яскравою декорацією для сцени однієї з місцевих церков».
Робила й великі маки, які можна було побачити у тячівській кав’ярні «Львівський стиль». Є в майстрині не лише великі, а й зовсім мініатюрні паперові квіти, які, на перший погляд, майже не відрізняються від справжніх.
Та згодом, трохи розчарувавшись у цьому не дуже надійному та недовговічному матеріалі, Марина натрапила на майстер-клас зі створення квітів з ізолону та фоамірану. Умілиця каже: купила невеличкий шматок матеріалу і, довго експериментуючи, зробила троянду на ніжці. Було це на початку цього року. Відтоді це заняття стало для Марини улюбленим. Єдина проблема – матеріали для створення велетенських квітів у місцевих магазинах знайти проблематично, все треба замовляти в інтернеті.
«Ізолон – це будівельний матеріал, який стелять під ламінат, спінена пластмаса. За кордоном виготовляють ще й і різнокольоровий ізолон для флористів. А фоаміран – це спінена гума. Кожен із них має свої нюанси, відрізняється як за якостями, так і за призначенням», – пояснює Марина Візантій.
«Матеріали для створення ростових квітів, як правило, продаються в рулонах. Спочатку треба за необхідними розмірами вирізати квадрати, а вже з них – листочки потрібної форми. В основному, вирізаю вручну, на око. Потім за допомогою будівельного фену формую листочки. Працювати з феном треба дуже обережно, бо має дуже високу температуру – 400-600 градусів Цельсія. На мій погляд, ця техніка неважка, і при бажанні на цьому можна набити руку. Прожилки на листочках спочатку теж шпажкою вимальовувала. А недавно купила для цього спеціальну силіконову форму – молд. В основі стеблини – звичайна металопластикова труба, яка гнеться. Потім комбіную деталі. Готову квітку вручну фарбую. Також намагаюся зробити її максимально зручною для транспортування».
Тримаються диво-квіти у горщиках, залитих гіпсом, або на букових дошках чи навіть декорованих частинах колеса авто.
Згодом майстриня почала робити вишукані квіти-світильники, які не тільки прикрашають оселю, а й створюють затишну і приємну атмосферу. «У цій справі не обходиться без мого чоловіка, який допомагає робити електрику, заливати гіпс у горщиках», – каже Марина Візантій.
На виготовлення однієї квітки іде день-два, в залежності від розміру і складності квітки.
Марина постійно спілкується з колегами по ремеслу з усієї України, радиться, разом замовляють необхідні матеріали. Умілиця не втомлюється експериментувати та вчитися, вдосконалювати навики, переглядаючи відео численних майстер-класів. З останніх новинок – нарядна квіткова фотозона з шифону на День селища, якою на святі скористались немало односельчан. Квіти, виготовлені руками марини, вдало прикрасили і святкову сцену. Та це вже не перша ініціатива Марини на благо буштинців. Перед Великоднем вони разом з чоловіком виготовили пасхальну композицію – величезний кошик з пасками і писанками зі штучних матеріалів, яка у святкові дні прикрасила центральну площу селища. Також до Великодня майстриня оформила фотозону у центрі для всіх охочих.
Майстриня зізнається: кожна квітка, зроблена у відповідності до задуму, дарує їй відчуття радості, надихає творити далі, шукати нові ідеї та втілювати їх у життя.
«Своєю роботою я задоволена, сподіваюсь, що і людям це подобається», – посміхається Марина.
Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua
2 коментарів
Залиште Ваш коментар