Найкрасивіші вершини Карпат: Говерла, Гимба, Піп Іван

Всім відомий вислів – «Краще гір можуть бути тільки гори». Закарпатцям в цьому плані неабияк пощастило. Гори оточують нас та ваблять своє красою. Влітку підкорювати вершини найкраще. Ми виділили для вас 3 найцікавіших та найбільш видовищних маршрути.

Говерла

Найвища точка України безперечно повинна потрапити в цей рейтинг. Хоча б раз в житті побувати на верхівці Говерли повинен кожен. Сюди піднімались президенти та пенсіонери. Висота Говерли 2061 метр над рівнем моря, тому підйом потрібно починати рано і бажано залишитись на ніч у найближчих селах. Тут є кілька невеликих готелів, а ще кімнати в приватних будинках, які люди залюбки здають в оренду, щоб підзаробити.

Цікаво, що на 5 рік незалежності нашої країни на верхівці Говерли закопали капсулу в якій зберігається земля з усіх областей України. Тут також встановлений металевий хрест, тризуб та стовп.


ГимбаГимба чи Гемба розташувалась серед масиву Полонина Боржава. Її висота 1491 метр над рівнем моря. З цікавинок тут не лише маршрут мальовничими стежками. Тут можна кататись на квадроциклах, або піднятись канатною дорогою. Поблизу гори також розташований відомий водоспад Шипіт.

Але найцікавіше місце на Гимбі це Сурія – чайовня, яка діє на схилах гори. Тут можна випити цілющого чаю з видом на Карпатські вершини. Вона розташована ніби на краю світу та цим приваблює туристів. В дерев’яній хатинці пахне травами, які розвішані під стелею і паную затишна атмосфера.


Піп Іван ЧорногірськийВисота гори 2020 метрів, що дає їй статус однієї з найвищих вершин Карпат. Ця вершина ще має назву Чорногора і кажуть, що назва ця прийшла до нас ще з язичницьких часів, коли чорним називали все недобре. Гора і справді може бути небезпечною в певні періоди року, накриваючи лавинами та збиваючи зі шляху вітрами.

Також гору називають Білим Слоном, все через те, що на її вершині є обсерваторія. Колись її побудували поляки. Зараз вона не виконує своїх прямих функцій. Проте простоявши понад 80 років зараз вона приваблює туристів. В будь-яку пору року біля цієї будівлі полюбляють фотографуватись допитливі мандрівники.


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply