Любов РУСНАК : «Мрія тарасівчан про сільський дитсадок починає здійснюватися»

та районний бюджет. 25%надходжень ПДФО потрапляють до Державного бюджету, 15% - до обласних бюджетів та 60% - до бюджетів міст обласного значення та районів. Від сіл та селищ ПДФО забрали.

На території села також відсутні АЗС, не мають тарасівчани й дорого вартісних автівок. Тож ні надходжень з акцизу, ні з транспортного податку нема. Сільська казна не поповнюється туристичним податком та податком на нерухоме майно. Щоправда, незначні надходження до сільської казни йдуть від Тарасівського та Тячівського лісництв – рентна плата (за рубки проміжного користування), а згідно з чинним законодавством, за рубки головного користування до сільського бюджету  непоступає взагалі нічого. Однак у минулому році прийнято  Закон і, відповідно, рішення сільської ради,яким встановлено на 2019 рік сплату земельного податку за лісові землі до сільського бюджету. - Але попри те, що казна Тарасівської сільської ради майже порожня, вже ж проводиться робота з покращення інфраструктури села.

- Безумовно, ми намагаємося акумулювати всі можливі кошти й працювати на благо тарасівчан. Так, спільними  зусиллями сільської ради, керівництва районної державної адміністрації, районної ради, обласної та громади вдається вирішувати назрілі проблеми. І вже маємо певні напрацювання. Значним досягненням для нас є те, що нарешті розпочато будівництво ДНЗ. Це була одна з найактуальніших проблем у селі. Адже з 1993 року дитсадка у Тарасівці зовсім не було. Оскільки будівля садочка була у занедбаному стані, а ще й попередніми керівниками передана в оренду приватним особам. Найперше, необхідно було повернути цю будівлю та землю у комунальну власність громади. Тож  у грудні 2015 року виготовлено правоустановчі документи на будівлю та земельну ділянку у комунальну власність територіальної громади с.Тарасівка.   Більше року тривала розробка проекту з реконструкції дитсадка та проходження його експертизи. Цим проектом передбачено повний демонтаж існуючої будівлі в зв’язку з аварійним станом (згідно з актом обстеження технічного стану будівлі) та будівництво нової будівлі дошкільного навчального закладу на 60 місць. Відразу проект було подано для участі в конкурсі до Фонду регіонального розвитку,  звідки у минулому році виділено 2,5 млн. грн.для будівництва дитсадка. А вже у вересні за тендерною процедурою було визначено підрядника й розпочалися роботи. Спершу аварійну будівлю знесли, а наїї місці почали будувати нову. Бригада будівельників працювала всю осінь, аж до перших снігопадів. Наразі вже зведено перший поверх з перекриттям та стіни другого поверху, на черзі – перекриття цього поверху. Цьогоріч роботи ще не проводилися, оскільки до проектно-кошторисної документації було внесено зміни,й він наразі знову проходить експертизу. Фінансування за коригування проекту та експертизу плануємо виділити з сільського бюджету.  Також очікуємо на надходження фінансування з Фонду регіонального розвитку.Однак попереду ще тендерні процедури. Є сподівання, що цьогоріч вдасться перекрити другий поверх та звести дах, встановити вікна та двері. Відрадно, що вже зроблено один з найважчих кроків до створення садочка, але ще чимало треба потрудитись, аби довести задумане до кінця.
- Як наразі вирішується питання охоплення дошкільною освітою маленьких тарасівчан?

- Аби хоча б частково вирішити ситуацію з дошкільним вихованням, у 2013 році сільською радою відкрито дошкільний навчальний заклад за режимом короткотривалого перебування дітей без організації харчування.  У зв’язку з відсутністю приміщення, на базі школи було організовано 3 групи, де після закінчення навчання учнів ведуться  заняття з підготовки п’ятирічок до школи.Однак, повторюсь, це лише частково вирішує ситуацію. Адже щорічно у селі народжується близько 60 малюків і всі вони мають право отримати дошкільне виховання.

- Які ще установи села  потребують оновлення?

- У занедбаному стані перебуває клуб. Тож у цьому році у закладі заплановано провести деякі внутрішні ремонтні роботи. Бракує у селі приміщень не тільки для дошкільнят, а й для школярів. Наразі розробляються проекти для добудови корпусу у Тарасівській ЗОШ І-ІІІ ст. 

За минулі  роки вдалося дещо покращити будівлю сільської ради, тут власними силами працівників проведено  косметичні ремонти (побілка,фарбування стін),  частково оновлено й опалювальну систему, закуплено паливний котел, перекрито дах, а днями у адмінбудинку замінено вікна. Однак попереду ще багато роботи. Також потребує оновлення пам’ятник ветеранам Другої світової війни та благоустрій території біля нього.

Маємо  у планах звести й дитячий майданчик біля майбутнього ДНЗ.

- А у якому стані дороги у Тарасівці?

-  Якщо говорити про дороги загального користування, то їх періодично вдається відремонтовувати,але не в такому темпі як би  хотілося.Протяжність дороги загального користування на території села більше 6 км,  і вона вкрай в незадовільному стані. Востаннє її капітально ремонтували  у 90-хроках.  З 2018 року дороги загального користування знаходяться на балансі району. Так, тогоріч було капітально відремонтовано дві ділянки на вулиці Шевченка (на фото під час ремонтних робіт). А перед тим, за кошти з Фонду регіонального розвитку капітально відремонтовано дорогу по вул. Українська. У 2016 році також проведено капітальний ремонт на двох ділянках дороги вул. Шевченка. У цьому році маємо надію, що також капітально буде відремонтовано ще найбільш проблемні ділянки дороги на території села, а також асфальтним покриттям буде встелено шлях, що, нарешті, з’єднає Тарасівку з Підплешою.- Яка ситуація з комунальними шляхами?

- На комунальних (гравійних) дорогах у Тарасівці востаннє проводився поточний ремонт  ще у2013 році за рахунок субвенції з державного бюджету. Власних коштів у сільському бюджеті на їх ремонт немає. За можливості, допомагає Тарасівське лісництво Мокрянського лісгоспу та небайдужі громадяни, але ситуація не з кращих. Надіємося, що в цьому році спільними зусиллями  дещо вдасться покращити комунальні шляхи. Найперше, необхідно здійснити вирівнювання гравійних доріг та підготувати їх до зими. Для цього, за можливості, виділимо кошти з сільського бюджету.  Також сподіваємося на підтримку лісництва, депутатів і небайдужих громадян.


- Гірські села району найбільш вразливі до паводків. Чи достатньо захищена Тарасівка від водної стихії?

– За останні два роки Тарасівку минувала водна стихія,але не оминула нас інша природна катаклізма – через сильні опади 11 червня у гірських масивах стався селевий зсув, що забрав життя 5 односельчан. Мешканці Тарасівки досі у скорботі. Що ж до паводків, то вздовж всієї річки Терешулка на території села є ряд ділянок, які потребують берегоукріплень, водозахисних дамб, регуляції русла річки тощо. Зокрема, ще з 2008 року, згідно з документації, незавершене будівництво по вул.Гагаріна, урочище Ваганино. Тут близько 40 дворогосподарств  можуть опинитися під загрозою підтоплення у разі виходу річки з берегів. Не захищена також й частина комунальної вулиці біля урочища Підчертежено, де є потреба упроведенні водозахисних робіт на прибережній зоні. Минулими роками тут неодноразово було проведено водниками регуляцію русла річки, однак паводок 2016року зруйнував берег та знову пошкодив дорогу. Тож 4 сім’ї, що проживають в урочищі, не мали під’їзду до будинків. Тимчасово відновити дорогу вдалося тогоріч силами лісництва та сільських депутатів. Вони за допомогою габаритної техніки підсипали берегову лінію та вирівняли дорогу. Загалом, Терешулка –  не повноводна річка, але при значних опадах непередбачувана.

– Як дбаєте про благоустрій населеного пункту?

– У Тарасівці наразі доволі чисто. З 2013 року у селі налагоджено централізований вивіз побутових відходів та непотребу. Понад 200дворогосподарств уклали угоди з приватним підприємством, яке і займається вивезенням сміття з населеного пункту. Разом з тим, мешканці Тарасівки намагаються підтримувати чистоту й на берегових лініях. Так, кілька тижнів тому ініціативні мешканці присілка Дворища самотужки прибрали прибережну смугу біля мосту. Зібрали більше 50 мішків непотребу. Вивезла сміття з території села фірма «КВ-Консалт», а послуги  згідно з рахунком оплатить сільська рада.


– Чи має Тарасівка туристичний потенціал?

– Звісно, туризм у селі  міг би розвиватися. Адже природа у нас мальовнича, люди гостинні, є й родзинка – мінеральне джерело «Буркут». Однак розбиті дороги до населеного пункту багатьох любителів природи відлякують. На жаль, вже більше 10 років не працює й туристична база «Плай», яка є власністю Київського електровагоноремонтного заводу. А керівництво заводу не поспішає її відновлювати. На звернення сільської ради до керівництва заводу про необхідність відновити роботу турбази була відповідь,  що  це потребує значних вкладень. Нема у селі й садиб, де зміг би турист переночувати та відпочити. Тож поки що до Тарасівки туристи не навідуються.

– Дякую за інтерв’ю, успіхів Вам.

Цікавилася Л.БІЛАК.

 

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply