Місцеві активісти готуються до фестивалю «З країни в Україну» у Тячеві (ФОТО)

2 серпня у Тячеві вперше відбудеться фестиваль під назвою «З країни в Україну» – масштабна культурно-просвітницька подія, яка проходить у маленьких містечках України, у програмі якої майстер-класи народних ремесел, демо-зона новітніх здобутків України, відкрита бібліотека, дитячі і юнацькі активні ігри, кінопокази найкращих зразків вітчизняного кінематографу, лекції для дорослих та дітей.

Завершенням дійства стане яскравий, драйвовий, феєричний вечірній рок-концерт. Фестиваль проводять вже шостий рік поспіль, переважно у східних областях.

2019 року фестиваль розширює кордони на Закарпаття, Одещину, Запоріжчину, Херсонщину і охопить, загалом, 18 міст – Тячів, Мукачево, Берегово, Каховка, Бердянськ, Мелітополь, Білгород-Дністровський, Ізмаїл, Чорноморськ, Щастя, Лисичанськ, Попасна, смт Мангуш, Волноваха, Вугледар, Покровськ, Торецьк, Авдіївка.

Засновником фестивалю «З країни в Україну» є музикант та громадський діяч, лідер гурту NESPROSTA Денис Блощинський. Організатори кажуть: мета фестивалю – сформувати нове розуміння української ідентичності, показати, скільки всього цікавого, нового та стильного є в Україні, як країна змінилася за останні роки.

Допомагають організовувати захід місцеві активісти, які готують 30% програми. Решта 70% – за командою організаторів. Фестиваль має проходити на 15 (!) локаціях. Загалом, до участі у дійстві вже зголосились більше десяти тячівців. Попередньо місцеві співорганізатори проходять дві 5-денні сесії навчання в Академії фестивалю у Харкові. Поїхати вдається не всім, тож цю місію у Тячеві взяли на себе тячівець Леонід Рибар, дубівчанин Траян Мустяце та Влад Русин з Вільхівців. Наприкінці травня у Харкові вони в числі 126 учасників з усієї України пройшли перший навчальний модуль Академії фестивалю.

«Під час першої сесії нам розповіли детально про фестиваль, як він проходить. «З країни в Україну» – це національний проект, який підтримує американська урядова організація USAID. Ми дізнавались про проектний менеджмент, його філософію, систему фінансування тощо», – розповідає один із місцевих співорганізаторів Леонід Рибар.

Зараз Леонід та Траян перебувають на другій сесії, яка тривала до 17 червня. Під час цього модулю активісти не тільки слухали настанови відомих спікерів, а, як стало щойно відомо,  вже захистили власні ідеї, на реалізацію яких отримали сертифікат на 48 тисяч гривень від донорів фестивалю. Активісти визначились із назвою майбутнього фестивалю – «Є нас фест», що означає «нас багато», та поставили амбітну мету – провести трендовий фестиваль, на який всі очікують. 

Під час навчання до кожної з команд «прикріплений» ментор – як правило, досвідчений менеджер, який допомагатиме втілювати місцеві ініціативи  у реальність. Ментором тячівської команди стала громадська діячка Олена Шевчук.

Після повернення з навчання разом з ментором місцеві помічники візьмуться до реалізації насиченої програми фесту.

Наразі тячівська команда шукає волонтерів та однодумців, які готові долучитись до реалізації масштабного культурного проекту. Сконтактувати з місцевими організаторами можна на їх сторінках у Фейсбуку, стежити за підготовкою фестивалю – на сайті https://coukraine.org/ або на сторінці у Фейсбуку https://www.facebook.com/krayna.ukraina/.Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua
Матеріали по темі:

3 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Юля - 14.07.2019 12:32:50 - 195.66.157.*** відповісти

    Пані Олесю, я обов'язково Вам зателефоную і з радістю приєднаюся до організації фестивалю чи ще якогось подібного масового заходу, як тільки зможу переконатися, що на цьому не відмивають гроші наші шановні чиновники .

  • Олеся - 21.06.2019 13:14:31 - 195.66.157.*** відповісти

    Пані Юлія, у Вас є чудова можливість допомогти в організації фестивалю, поділитися Вашим досвідом, думками, талантами. Ми саме у пошуках таких людей, що знаються на культурі, хочуть щось змінити, бо знаєте, що під лежачий камінь вода не тече.<br>Будемо раді поспілкуватись та познайомитись з Вами. <br>0961486070

  • Юля - 18.06.2019 0:28:45 - 195.66.157.*** відповісти

    Жоден з цих людей поняття білого не має про те, як зацікавити маси українською культурою,бо і що таке взагалі українська культура вони не знають. Прикро, коли за організацію автентичних фестивалів беруться ті, хто дізнався про них з тупих постів у соцмережах.

Коментувати новину Cancel reply