Лазівчанка Олена Токар малює реалістичні портрети олівцем (ФОТО)

З 6 по 21 червня у Тячівській центральній районній бібліотеці проходить виставка робіт молодої художниці-аматора з Лазів Олени Токар. Талановита лазівчанка, перукар за професією, мама двох дітей, Олена захоплюється створенням реалістичних портретів олівцем з фотографій. Серед них – портрети зірок сцени Кузьми Скрябіна, Насті Каменських, відомих кіноакторів і просто друзів та знайомих Олени.

Художниця малює з раннього дитинства, причому лівою рукою. Серйозніше почала цим займатись кілька років тому, на заробітках у Чехії.

«Захотілось малювати у вільний від роботи час. Так я відволікалась від сумних думок, бо дуже скучала за дітьми. На моє прохання знайома принесла олівець і папір, хоча й дивувалась: мовляв, для чого тобі це, ти ж на заводі працюєш. Перший портрет я подарувала їй. Потім почала публікувати свої роботи у себе на Фейсбуку, людям сподобалося. Тоді подумала: а чому б не зайнятися цим більш серйозно?», – згадує Олена Токар.

Надалі велику роль у захопленні малюванням відіграла мама Олени Ніна Іванівна Токар, вчителька образотворчого мистецтва Лазівської ЗОШ І-ІІІ ст., яка була першим критиком і наставником доньки.

Зараз, удома, художниця працює над черговим портретом зазвичай по три-чотири години на день упродовж трьох-чотирьох днів.

«Я люблю малювати людей, особливо приділяю увагу погляду, тому що очима іноді можна набагато більше сказати, ніж словами», – каже Олена.

Спочатку художниця робить ескіз, накладає штрихи, відтак проробляє тіні і наприкінці – текстуру. На замовлення художниця малює рідко, а в основному, задля власного задоволення.

«Для мене малювання – це як медитація, – ділиться вона. – Коли малюю, відволікаюсь від усіх життєвих турбот».

Захоплення мами поділяють і діти Олени. Так, 11-річний син восени зайняв перше місце на конкурсі малюнків до Дня захисника України.

Днями Олена проводила майстер-клас для школярів у Тячівській галереї ім.Ш.Голлоші. Художниця зауважує:

«Якщо хочеш чогось досягти – таланту мало, треба вчитися і працювати. А навчитись малювати та й взагалі всьому можна за однієї умови –  якщо тобі це подобається». Наталія Маджара для Tyachiv.com.uaМатеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply