У Тячеві вперше відбудеться масштабний етнофестиваль «Тячів Фест 2019»

Вже наступної неділі, 23 червня, у Тячеві вперше відбудеться масштабний етнофестиваль народної музики та творчості «Тячів Фест 2019». Метою дійства є популяризація народного мистецтва, збереження культурно-мистецьких цінностей та ознайомлення з національними надбаннями міст-побратимів Тячева.

Як розповіла спеціаліст управління освіти, охорони здоров'я, культури, сім'ї, молоді та спорту Тячівської міськради Едіта Петер, програма свята буде яскравою і насиченою:

з  11.00 – ярмарок виробів народних умільців на пл. Поштовій та уздовж вулиці Незалежності (різьбярство, гончарство, вироби з вовни, лози тощо), майстер-класи місцевих майстрів у техніці витинанки, з ткацтва, виготовлення ляльки-мотанки, писанок-шкрябанок, зернівок, кераміки, плетіння джгутів з бісеру. 
13.00 – збір учасників фестивалю у центрі міста, на площі між римо-католицькою та  реформатською церквами
13.50 –  урочиста хода учасників свята до пл.Поштової
14.00  – урочисте відкриття фестивалю на пл.Поштовій
14.45 – відкриття виставки творчих робіт митців Тячева та фотокопій документів XV-XVIII ст. з «Архіву п’яти коронних міст Мараморошу» (галерея ім.Ш.Голлоші)
15.00-17.00 – перша частина концертної програми
17.00 – нагородження учасників фестивалю
17.15 – друга частина концертної програми
20.00-22.00 – Гала-концерт за участі народних троїстих музик родини Гудаків,  Шіманів та гурту Угорського Державного народного ансамблю «Солонна і банда».

У фестивалі візьмуть участь народні колективи з міст-побратимів Тячева – танцювальні колективи «Тийб лаб» з м.Пештсентлеврінц – Пештсентімре, 18 р-н Будапешту, м.Ясберень, «Гімеш» з м.Балмазуйварош (Угорщина), «Черховчан»  з м.Бардієво (Словаччина), дитячий фольклорний фестиваль «Яцкове» з м.Яблунков (Чехія), народні хори «Блиставчанка» та «Полісся» з м.Буча Київської області (Україна).

Також на сцені фестивалю виступлять місцеві гурти та колективи – дитячі «Дударик», «Нересен», «Апшиця», танцювальні колективи під керівництвом Жанни Поор, Світлани Орос, гурт «Каприз», «Бренд душі», ансамбль соціального центру «Парасолька», «Тисяночка», «Arany Osz» (м.Тячів), «Нефелейч» із Солотвина, «Сіварвань» із Вишкова та багато інших.

Гостей фестивалю пригощатимуть традиційними стравами закарпатської, української та угорської кухні,. Також буде можливість придбати сувеніри, вишиванки від народних майстрів з Вишкова, Коломиї, угорський народний одяг, домашні вина, мед власного виробництва та інше, для дітей працюватимуть атракціони.
Фестивальне дійство проводиться за підтримки благодійного фонду ім.Габора Бетлена та Тячівської міської ради.

Вхід вільний.


Tyachiv.com.ua 


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply