В оздоровчому закладі «Берізка» на Тячівщині розпочався літній сезон

1 червня в оздоровчому закладі для дітей «Берізка», що в селі Вонігово, стартувала перша літня зміна. 77 дітей з пільгових верств приїхали до табору з різних куточків Тячівщини, щоб набратися сил, відпочити та провести канікули весело і з користю. Оздоровлюються вони за рахунок районного бюджету та бюджету Тячівської ОТГ.

У закладі до літнього сезону ретельно готувалися,щоб юні відпочивальники почувалися добре і більш комфортно. Для цього, до прикладу, у кожній кімнаті обладнали санвузли з душовими кабінками. Роботи, якіфінансуються з районного бюджету, будуть завершені найближчим часом.

«Так, площа кімнат стала меншою, – каже директорзакладу Нінель Стойка. – Але внутрішні вбиральні були вкрай необхідні, про це йшла мова багато років, і нарешті цю проблему вирішено».


Після цього замість старої надвірної вбиральні облаштують біотуалети. На це також уже виділені кошти. 

Територію «Берізки» теж оновили. Замість асфальтованого спортивного майданчика перед входом тут невдовзі з’явиться фонтан з лавочками, ліхтарі, вимощені бруківкою доріжки.

«На ці зміни мене надихнув старовинний фотознімок будівлі «Берізки» – колишнього графського маєтку, або ж, як його називають уселі, Палати. Колись біля нього була алея самшиту, а його мешканці, спускаючись сходами, бачили  перед собою гарний пейзаж. Тож ми захотіли відтворити цю красу».

Замість старого майданчика у «Берізці» планують обладнати сучасний мультифункціональний для занять міні-футболом, баскетболом,волейболом, а також тенісні корти.

Майже щодня діти їздять на екскурсії по цікавих місцях Тячівського і Хустського районів. Причому мешканці «Берізки» можуть самі обирати маршрут – це одне з заохочень за перемогу в конкурсах. Дітвора вже встигла побувати на фермі оленів та страусів, у тячівському «Аквапарку»,кінотеатрі.

Діти отримують п’ятиразове вітамінізоване калорійне харчування, свіжі фрукти і овочі. Добова вартість харчування складає 160 гривень на дитину. 

Нінель Йосипівна ділиться: відпочинок у «Берізці» запам’ятовується надовго, а для декого він стає доленосним, адже саме тут відбулися знайомства, які згодом переросли у романтичні стосунки і навіть весілля. Як, наприклад, у Богдана і Яни Немешів, які навідались до «Берізки»разом з двомісячним синочком Михайликом (на фото разом з директором ОЗ«Берізка» Нінель Стойкою).
«Ми познайомилися у «Берізці», коли я булашестикласницею, а Богдан – одинадцятикласником. Зустрічатись почали, коли я вдруге приїхала до табору, через два роки. Тоді Богдан, а сам він жив у Вонігові, крутив у таборі дискотеку. Так ми почали зустрічатись, а три роки тому одружилися», – розповідає Яна.

Багато відпочиваючих почуваються в «Берізці» якудома, бо приїжджають сюди щороку.

Загалом, у «Берізці» за рік оздоровлюється близькотисячі дітей пільгових категорій з Тячівського району.

Про добру марку «Берізки» свідчить той факт, щосписки бажаючих відпочити у таборі влітку формуються вже у грудні. Заклад невміщає всіх охочих, тож необхідна добудова. Дирекція працює в цьому напрямку.Проблемою, яка потребує вирішення, є й те, що приміщення їдальні закладу не належить. Його «Берізка»  орендує у райспоживспілки, сплачуючи немалікошти.

У планах також створення комплексних класів, для того, щоб під час навчального року діти мали можливість навчатися на місці (зараз вони відвідують заняття у Вонігівській ЗОШ І-ІІІ ст.). Тим більше, кваліфікація педагогів дозволяє їмвикладати шкільні предмети.  Вихователі закладу постійно вдосконалюють свій фаховий рівень, роблять все для того, щоб відпочинок у «Берізці» був корисним, допоміг розкрити таланти й здібності дітвори, навчив їх бути більш самостійними і відповідальними.

Наталія Маджара


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply