Фоторепортаж: як у Дубовому обирали нового президента

21 квітня проходив другий тур виборів президента України. Поряд з цим, римо-католики святкували світле Христове Воскресіння, а християни східного обряду – Вербну неділю. Тож і не дивно, що настрій у більшості виборців був піднесений.

Святкова атмосфера панувала й на  5 дільницях  Дубового. Як зазначають голови виборчих комісій, розпочали свою роботу дільниці вчасно й процес волевиявлення впродовж усього дня проходив у правовому полі, без значних порушень.  Як і у першому турі виборів, невелика частина дубівчан проголосувала зранку, решта - впродовж дня. Пік волевиявлення припав на післяобідню пору, коли у храмах завершилося богослужіння, та надвечір.

Як же голосували дубівчани – у нашому фоторепортажі.

Найперше, ми навідалися до дільниці, що працювала у приміщенні Дубівської ЗОШ І-ІІІ ст., у післяобідню пору, коли з церков почали виходити віряни. Відтак, спостерігали привабливу картину: як виборці йшли до дільниці з пишними букетами освяченої верби. Як зазначила голова комісії Галина Савула, хоч найбільшу кількість виборців очікували після закінчення богослужіння у храмах, однак станом на 13.00 тут проголосувало лише 208 осіб. Тоді, як 31 березня у цей час скористались правом обирати президента більше 300 осіб. Загалом, на дільниці зареєстровано 1849 виборців, з них 9 – голосували вдома (у першому турі голосувало вдома 14 осіб). Тут першим до скриньки для голосування кинув бюлетень місцевий музикант Володимир Брай.

Подібна ситуація з активністю виборців у післяобідню пору була й на дільниці, що діяла у приміщенні ЗМТ. Як зазначила секретар виборчої комісії Мар’яна Фіцай, до списків виборців було додано за заявами ще 3 виборців. Загалом, на цій дільниці зареєстровано 2052 громадян, з них 5 осіб голосували вдома. Однак, як зазначила секретар комісії,  у першому турі волевиявлення кількість виборців, занесених до списку, була  2060. Так, 8 прізвищ було вилучено зі списку через те, що ці особи виявилися померлими. Станом на 13 годину 15 хвилин проголосував 221 дубівчанин.

Дещо більшу активність проявляли мешканці с. Нижній Дубовець. Як зазначила голова виборчої комісії  Алла Комар, до обіду найактивніше голосували люди середнього віку, однак серед виборців був й старожил – вісімдесятидволітній Дмитро Васильович Корсак. Станом на 13 годину 40 хвилин тут здійснили свій громадянський обов’язок 100 осіб з 879, внесених до списків виборців. До речі, зі списку виборців, що був у першому турі, було вилучено 3 прізвища у зв’язку з тим, що ці особи виявилися померлими

Тихо й спокійно проходив виборчий процес й  на дільниці, що працювала у актовому залі Дубівської ЗОШ І-ІІ ст. №1. Як повідомила голова комісії Наталія Бережник, до списку виборців  було додано ще трьох осіб, які відкріпились з основного місця проживання й виявили бажання голосувати у Дубовому. Загалом, на дільниці зареєстровано 2306 виборців, з них 9 громадян, які голосували вдома. Станом на 15 годину тут проголосувало 396 осіб. А першим виборцем був чоловік середнього віку - Іван Савула, а найстаршим виборцем, що завітав до дільниці, був дев’яностолітній Юрій Леспух.

На дільниці у приміщенні Дубівської ЗОШ І-ІІ ст. №2 активністю виборці також не вирізнялися. Як зазначила голова комісії Надія Мезей, списки виборців у другому турі не були змінені, тож тут зареєстровано 1473 виборців. А станом на 15 годину правом обирати президента скористалися 329 громадян, з них 2 осіб голосували вдома. Разом з тим, голова комісії зазначила: як і у першому турі виборів, так і зараз, громадяни не знаходили себе у списках виборців. Через це  не змогли скористатися правом обирати президента 4 громадян.

Як зазначили члени виборчої комісії, першим на дільниці здійснив свій громадянський обов’язок 65-літній Іван Вайдич. Серед найстарших виборців, які відповідально ставляться до волевиявлення і, попри поважний вік, все ж йдуть на дільницю голосувати, є три громадяни, яким за 80 років, –  92-літній Іван Цубера,  89-літній Михайло Головчук, 88-літній Іван Дьолог. На цій дільниці голосував й відомий дубівчанин, стронгмен Денис Бережник.

І лише надвечір, після 16 години, виборців на всіх дільницях селища дещо побільшало.

Всі виборчі дільниці у смт Дубове закрились о 20:00. Після цього члени комісії розпочали процес підрахунку голосів, а ті бюлетені, які залишилися, ліквідували за допомогою сокири. Цю процедуру зазняв один з спостерігачів у дільниці, що діяла у приміщенні Дубівської ЗОШ І-ІІ №1.

За даними з офіційного сайту ЦВК, у Дубовому  взяло участь у голосуванні  40,11 % виборців, тобто  3429 дубівчан з 8548, внесених у списки виборців на 5 дільницях. Тоді, як у  першому турі президентських перегонів скористались правом обирати гаранта Конституції 3382 дубівчан. Варто зазначити, що тоді у списках виборців було  дещо більше -  8560 осіб, тож і явка виборців становила 39,5 %.

Результати голосування такі: у другому турі  за Володимира Зеленського проголосувало 2956 дубівчан (86,2 %), а Петру Порошенку віддав свій голос 401 виборець (11,7%).

Нагадаємо, у першому турі Володимир Зеленський отримав від дубівчан 1579 голосів (46,68 %),  Петра Порошенка тоді підтримали 334 виборців (9,87%).

Tyachiv.com.ua

Фото Лідії Білак та Василя БілакаМатеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply