Дива не буде: у Зеленського пояснили, що він робитиме з тарифами (ВІДЕО)

Про плани Зеленського сьогодні, 22 квітня, у студії телепрограми Факти ICTV розповів Дмитро Разумков – політконсультант новообраного президента.

Далі пряма мова:

–  Перші 100 днів нового президента, якими будуть його три перші кроки?

– Давайте поки про два кроки – це внесення в парламент закону про народовладдя, друге – зрівняння всіх перед законом. В українських реаліях ми не можемо піти половинчастим шляхом. Повинна бути знята недоторканність з усіх: з депутатів, з суддів і президента.

Важливе питання – це закон про імпічмент. Якби був такий закон, то, напевно, більш ефективно б працювала 111 стаття Конституції. Ще один законопроект – про відкликання народного депутата. Частина документів вже написана, частина сьогодні готується. Це буде не простий процес, тому що Рада дуже погано голосує за те, що може вплинути на їх можливості.

Володимир Зеленський заявляв, що він би хотів дострокового голосування на парламентських виборах, розпуску Верховної Ради, чи можливо це?

– Є різні підходи в юристів. Тут є два базових пункти. Перший – чи можна це буде зробити в рамках чинного законодавства. Другий – чи потрібно буде це зробити. Якщо Рада буде нарешті ефективно працювати і підтримуватиме ті законопроекти, про які говорилося раніше, то можливо, це і не потрібно робити.

Як зараз Зеленський може вплинути на депутатів Ради?

– Дуже просто. Ті законопроекти, які ми обговорюємо, вони не несуть якоїсь персональної вигоди для президента. Це ті обіцянки, які давали народні депутати, ідучи в 2014 році. На жаль, вони їх досі не виконали. Якщо зараз всі ці законопроекти будуть ініційовані та подані президентом Зеленським в парламент і народні депутати знову за них не проголосують, то їм буде дуже складно пояснити своїм виборцям, а чому ж вони це зробили.

Чи є конкретні механізми, які допоможуть повернути наших хлопців з російських в’язниць і почати процес завершення війни на Донбасі?

– Це тривалий процес, який не може закінчитися завтра. Нормандський формат залишається ключовим механізмом врегулювання конфлікту на Сході. Так само Мінські угоди – від них відходити не можна. До Мінська підв’язані всі ті ключові санкції, які на сьогодні здійснюються стосовно РФ. Потрібно більш концептуально взаємодіяти з Британією як з державою, яка підписувала Будапештський меморандум, і з США

Не менш важливим залишається внутрішнє питання – щодо реформ, боротьби з корупцією, економічного розвитку держави.

В перші 100 днів люди більше чекають від президента зниження комунальних тарифів? Чи буде Зеленський цього добиватися і яким чином?

– Це не зовсім прерогатива президента. Якщо ми говоримо про корупційну складову, яка часто лежить в основі тарифів – то позиція президента багато в чому може вплинути на процес. Обіцяти, що це станеться через день-два – не може. Це процес, який буде не простим, цей процес доведеться пройти і Зеленському, і його команді, й українському народу.

Кадрові питання. У вас є якісь ініціативи?

– Частина команди була представлена в четвер – це група експертів, яка бере участь в роботі Кабінету президента. Якщо ж ми говоримо про ключові призначення – ці позиції будуть озвучені пізніше.


Джерело


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply