Як дбає влада про добробут селян, розповів Широколузький сільський голова

Однією з найвіддаленіших сільських рад району є Широколузька. До її складу входять три гірські села – Широкий Луг, Фонтеняси та Пригід, що знаходяться за близько 40 км від райцентру. А керує органом місцевого самоврядування вже більше 20 років Василь Олексій.

Тож про те, як живеться мешканцям гірських сіл, і що робить сільська влада задля добробуту місцевих жителів, говоримо з сільським головою Василем ОЛЕКСІЄМ.

– Василю Михайловичу, яким видався минулий рік у соціально-економічному плані для сіл Широколузької сільської ради?

– Найперше, хочу сказати, що рік, який минув, для  місцевих жителів не був простий. Хоча, завдячуючи спільним зусиллям місцевої влади та депутатського корпусу, керівництву районної ради та РДА, районним депутатам та громаді села, було зроблено ряд робіт задля покращення життя мешканців.

– На вирішення яких питань було спрямовано зусилля?

– Я переконаний, що першочерговим завданням сільської влади є турбота про здоров’я мешканців. Тож у цьому напрямку й працювали тогоріч - задля покращення  умов медичного обслуговування широколужан. Так, проведено реконструкцію колишнього приміщення колгоспу під лікарську амбулаторію. Наразі вже зроблено фасад будівлі, проведено внутрішні ремонтні роботи, встановлено системи водопостачання, обігріву, освітлення, облаштовано санвузли. На черзі – будівництво зовнішньої мережі водопостачання та благоустрій прилеглої території. Впродовж двох місяців ці роботи маємо намір завершити та здати об’єкт у експлуатацію. Для медзакладу буде придбано сучасне медобладнання, а також тут функціонуватиме денний стаціонар, тож мешканці сіл зможуть отримати кваліфіковану меддопомогу.

– У гірських селах району існує проблема з аварійністю автошляхів. Як її вирішують у Широкому Лузі?

– Ремонт доріг – як загального користування, так і комунальної власності  - це важливе питання для органу місцевого самоврядування. Маємо деякі напрацювання і у цьому напрямку. Так, у 2018 році, за  клопотанням виконкому сільської ради та за сприяння голови РДА В.Ю.Дем’янчука, було виготовлено проект на капремонт дороги Нересниця-Пригід, що на території Широколузької сільської ради. У цьому проекті враховані усі ділянки, де відсутнє асфальтне покриття,  і відповідно їх буде заасфальтовано. За сприяння керівника РДА реалізацію проекту розпочато тогоріч. Тож вже проведено капремонт ділянки дороги, що з’єднує села  Широкий Луг та Тисалово (Новоселицької сільської ради). Відремонтований шлях значно покращить якість пасажирських та вантажних перевезень, а також дасть поштовх  соціально-економічному розвитку наших населених пунктів. А разом з тим, покращення дорожньої інфраструктури посприяє розвитку туристичної галузі, оскільки тут привабливі краєвиди, є цікава для подорожуючих заповідна територія з унікальною природою та мінеральними джерелами, які мають лікувальні властивості. Надіємося, що, нарешті, у наш регіон завітає інвестор, який забажає вкладати кошти у розвиток туризму чи інших галузей.

Крім того, було проведено тогоріч  поточний ремонт доріг з асфальтним та гравійним покриттям  у селах Широкий Луг, Фонтеняси та Пригід.

– Як турбується сільська влада про підростаюче покоління широколужан?

– Звісно, діти – це наше майбутнє. Тому осторонь  проблем їх навчання, виховання не стоїть сільська рада. Зокрема, задля покращення умов навчання у Пригідській ЗОШ І ст. було замінено вікна та двері на нові, енергозберігаючі. Тож молодші школярі тепер навчаються у затишних і теплих класах.

Маємо намір також збудувати у Широкому Лузі нове приміщення для школи. Так, за сприяння голови РДА В.М.Дем’янчука, проектно-кошторисна документація на її  будівництво  наразі на завершальному етапі виготовлення. Якщо буде можливість, то будівельні роботи розпочнуться вже у цьому році.

– Ви, як людина, що більше 20 років очолює громаду села, знаєте чи не кожного односельця особисто й розумієте їх потреби. Тож  над вирішенням яких нагальних питань будете працювати у цьому році?

– Сільська рада робитиме все можливе, аби найболючіші питання для селян були вирішені якомога швидше. Зокрема, у цьому році буде продовжено капітальний ремонт дороги загального користування у с. Широкий Луг (від магазину до центру села), а також у селах Фонтеняси та Пригід.

Турбує широколужан й питання захисту сіл від паводків. Є приємна новина: наразі на завершальному етапі виготовлення проектно-кошторисної документації на берегоукріплення в урочищі Облаз, що у с.Пригід.  Реалізувати цей проект заплановано цьогоріч. У цьому селі також буде проведено реконструкцію електромережі.

А дбаючи про дозвілля найменших широколужан, сільська рада запланувала спорудити ігровий майданчик, проектно-кошторисна документація на який вже на завершальному етапі виготовлення.

Також у цьому році буде проведено ремонтні роботи у Широколузькому ДНЗ, будинку культури та адмінбудівлі сільської ради.  Місцеве самоврядування й надалі робитиме все можливе, аби поліпшувати добробут широколужан та  інфраструктуру сіл.

– Дякую за розмову. Хай таланить.


Цікавилася Л.Білак для Tyachiv.com.uaМатеріали по темі:

2 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • О - 14.03.2019 19:26:45 - 46.211.48.*** відповісти

    Школу нову будуйте у терміновому порядку . Бо жаль дітей і вчителів .

  • О - 14.03.2019 19:19:23 - 46.211.48.*** відповісти

    .

Коментувати новину Cancel reply