У пункті пропуску «Ужгород-Вишнє Німецьке» машини з іноземною реєстрацією примусова направляють у Словаччину

Сьогодні в Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, на якому обговорювали долю закарпатців-власників авто з іноземними номерами, у зв’язку з новим розпорядженням прикордонної служби з упорядкування руху через державний кордон.

У обговоренні ситуації, яка склалася, взяли участь Зігмунд Гадар - начальник відділу організації митного контролю Чопської митниці Міндоходів, Олександр Пересоляк -правозахисник, юрист, Павло Білецький та інші журналісти, а також власники автомобілів на іноземних номерах.

Посилаючись на Київську перевірку, представник Чопського прикордонного загону на зустріч не прибув а чітко пояснити ситуацію міг лише він, як один з головних «винуватців» ситуації.

Вся проблема полягає в тому, що приблизно три тижні тому ускладнився перетин кордону на закордонних номерах, а як відомо, в Закарпатській області багато людей купили машини закордоном, і кожні 5 або 10 днів повинні перетинати кордон згідно закону. У кінці пункту пропуску «Ужгород-Вишнє Німецьке» було встановлено бетонну огорожу на тому місці, де люди раніше вільно розверталися. Зараз цих людей примусово направляють в Словаччину, адже можливість розвернутися на нейтральній території зникла. Проблема у тому, що більше 50% таких водіїв не мають шенгенської візи та не можуть перетнути кордон.

Зігмунд Гадар сказав, що ці бетонні огорожі встановлені на вимогу чопського прикордонного загону, так як там завжди стояли металеві турнікети, котрі весь час псували або крали, за його словами, самі ж водії. Турнікети були вже давно  передбачені генпланом пункту пропуску. Але останнім часом через їх відсутність, передбачений  режим роботи пункту пропуску не забезпечувався.

За словами пана Зігмунда, фактично митниця встановила тимчасові бар’єри, адже зараз проходить реконструкція пункту пропуску Ужгород. Вантажна ділянка пропуску була реконструйована раніше, а зараз ЄС виділив певні кошти для відновлення пасажирської ділянки, на котрій з’являться нові смуги пересування та буде нова розмітка руху. Таким чином через певний час проблема повинна зникнути.

Поки ж водіям пропонують перетинати кордон у місті Чоп, або рухатися через територію Словачччини.

 Мукачево.net


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply