На Тячівщині презентують перевидану рідкісну книгу про Карпатську Україну

Книга  мала лише одне видання 1981 року в Буенос-Айресі накладом 750 примірників і залишалась одним з найрідкісніших видань про боротьбу закарпатців за незалежність України.

Спогади містять опис подій, що відбувались до Другої світової війни на Закарпатті та низку живих свідчень про  діяльність та вчителювання  Антіна Кущинського у селах Заріччя, Ясіня, Кваси та інші. Під час боротьби   Карпатської  Січі  Кущинський був командиром Гуцульського кошу. В Рахові потрапив у полон, перебував у концентраційному таборі Варіо-Лопош в Угорщині разом із Василем Ґренджою-Донським, Іваном Климпушем та ін. Подальша доля автора мала всесвітню географію від Німеччини, Парагваю до Чикаґо. Він став одним із визначних діячів української діаспори та залишив по собі чималий науково-історичний здобуток. Але серце своє та найтепліші спогади він залишив на Закарпатті.

Як зазначають організатори, презентація книги відбудеться у п’ятницю, 1 березня, у Буштинському ліцеї, о 14.00 за к.ч. та в суботу, 2 березня, об 11 год. за к.ч. у приміщенні сесійної зали Тересвянської селищної ради.


Tyachiv.com.ua
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply