На громадських слуханнях говорили про будівництво сміттєпереробного заводу у Тячеві (ФОТО)

Про технологію сортування і переробку твердих побутових відходів ТОВ «Транснаціональні поставки», яке має намір збудувати у Тячеві сміттєпереробний завод, розповів мешканцям Тячівської ОТГ представник товариства Євген Глод на громадських слуханнях 19 лютого.

Минулоріч, у квітні, представники підприємства вже озвучували перед громадою свої наміри. Тоді їм дали час на представлення технології переробки сміття.

За словами Євгена Глода, завод будуть будувати «за європейські гроші, за європейською технологією і з сертифікованим у Європі обладнанням, людьми, які вже побудували такий завод у Європі». Таке підприємство нещодавно побудовано у м.Варна (Болгарія). У березні його введуть в експлуатацію. В Україні ж поки таких заводів немає. Потужність заводу у Тячеві складатиме 100 тонн побутового сміття на добу, або 2,5 тонни на годину. У разі проходження всіх процедур та отримання дозвільних документів його збудують на території сміттєзвалища. На ньому у три зміни працюватимуть 28 чоловік. З переробленого сміття в подальшому отримуватимуть сировину для виготовлення паливних пелет.

Євген Глод детально розповів про основні етапи сортування і переробки сміття на заводі. Відтак відповів на запитання учасників громадських слухань та міського голови Івана Ковача. Доповідач зазначив, що на «виготовлення заводу потрібно 6 місяців, а проект буде виготовлятись паралельно». Також потрібен час на доставку, монтаж заводу.

«Потім ми дамо можливість кожному пересвідчитись, що завод не даватиме смороду більше, ніж місцеве звалище», – запевнив Євген Глод. 

Також городян цікавило, яким чином будуть перероблятися шини, акумулятори, медичні відходи. Доповідач наголосив, що цей завод  – для переробки лише побутового сміття. А медичні відходи не повинні знаходитись на міському сміттєзвалищі. Шини будуть подрібнювати, а акумулятори – відокремлювати і здавати у спеціалізовані пункти прийому.

Євген Глод відповів і на багато інших питань залу. Зокрема, чи проведе інвестор рекультивацію  полігону, чи прийматимуть сміття з інших районів. Відповідь була, що вартість рекультивації є значною, натомість, можливо, з часом буде здійснюватись знезараження фільтрату зі сміттєзвалища. Щодо другого питання, то завод прийматиме сміття лише в межах 100 тонн на добу, але остаточне слово буде за  Тячівською ОТГ.

Після активного обговорення було прийнято рішення рекомендувати Тячівській міській раді розглянути на черговій сесії міськради питання можливої співпраці з ТОВ «Транснаціональні поставки» щодо сортування і переробки ТПВ.Tyachiv.com.ua

Матеріали по темі:

4 коментарів

Залиште Ваш коментар
 • Остап Бендер - 26.02.2019 9:15:47 - 195.66.157.*** відповісти

  " Запад нам поможет "

 • Р.Поле - 25.02.2019 23:52:51 - 195.66.157.*** відповісти

  Не звертайте увагу, у тараса началося весняне загострення. цілу зиму чоловік мовчав.

 • Рполе - 24.02.2019 13:03:47 - 195.66.156.*** відповісти

  То лиш ти робиш все зразу, і жуєш і сосеш

 • тарас попович - 23.02.2019 19:21:09 - 195.66.157.*** відповісти

  Уже три роки говорять. Тепер вибори і треба далі вішати лапшу людям.

Коментувати новину Cancel reply