Фотоархів: соляні шахти у Солотвині за часів Чехословаччини

Соляні шахти у Солотвині були передані у державну власність Чехословаччини 10 вересня 1919 року на основі Сен-Жерменського мирного договору.

Про роботу одного з стратегічних на той час підприємств Підкарпатської Русі, що входила до складу Чехословаччини, пише відомий журнал PESTRY TYDEN. У номері від 30 березня 1927 року роботі соляних шахт присвячена публікація з фото.

Зазначається, що шахти мають великі запаси кам’яної  солі, родив ще розташоване поблизу румунського корону на правому березі річки Тиса.

В експлуатації функціонували  дві шахти: “Франтішек”, побудована в 1808 році, і “Людвік”, заснована в 1804 році.

На початку функціонування шахт, сіль вивозили на підводах з конями, пізніше процес механізували.

Вся шахта справляє враження великого залу шириною від 30 до 40 м і висотою до 90 метрів, – пише автор статті та додає відповідні світлини

Більші ширини досягалися за рахунок збереження соляних стовпів між просторами, і таким чином великі простори були з кількома рядами колон під робочою стелею солі. Транспортування солі в клітку відбувалося за допомогою невеликих залізних візків на рейках.

Соляні пласти підривали за допомогою динаміту, проте заклади підривну «кульки» невеликої потужності. Далі працівники шахти вбивали металеві клинки в отвори, яка уторилися внаслідок вибуху, таким чином відшаровуючи пласти з сіллю.

Далі пасти піднімалися на поверхню до цехів з дробарками та шліфувальними машинами, які відокремлювали сіль від інших домішків. Виготовляли харчову сіль високої якості та кормову сіль для худоби нижчої якості.

У статті зазначено, що продукція належить Міністерству громадських робіт. Також функціонували соляні ванни, які містили від 26 до 30% солі, де з великим успіхом лікували ревматизм, ішіас, захворювання кісток тощо.Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply