Звіт прокурора, дороги і протипаводковий захист: відбулося засідання сесії Тячівської райради

29 листопада відбулося перше пленарне засідання п’ятнадцятої сесії Тячівської районної ради сьомого скликання. Роботою ради керував голова Іван Фабрицій. У залі зареєструвалися 29 депутатів. У засіданні також узяв участь голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук, керівники правоохоронних органів, районних установ і відомств, селищні та сільські голови.

За традицією, хвилиною мовчання вшанували українських військових, які загинули в зоні бойових дій на сході держави, та привітали колег-іменинників.

Відтак Іван Фабрицій представив присутнім нового начальника райвідділу УСБУ – Андрія Булавку. 

Перед початком засідання виступила представник Управління патрульної поліції в Ужгороді та Мукачеві Євгенія Філоненко, яка пропонувала мешканцям Тячівщини вступати до лав патрульних, ознайомила з умовами відбору.

Як повідомив голова ради, перед сесією надійшли заяви трьох депутатів фракції «Самопоміч» у райраді – Івана Малька, Івана Токаря та Галини Левко – про складання депутатських повноважень у зв’язку з особистими обставинами та за власним бажанням. Однак депутати до порядку денного включили тільки перші дві. Заява Галини Левко не набрала більшості голосів.

Затим розглянули звернення депутатів фракції ВО «Батьківщина» щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення. Однак голосів для ухвалення воно не набрало.

З інформацією про стан боротьби зі злочинністю на території району за 9 місяців 2018 року виступив керівник Тячівської місцевої прокуратури Іван Швед. З його слів, спостерігається тенденція щодо зменшення тяжких злочинів, проти життя та здоров’я особи. З 4 до 2 зменшилася кількість умисних вбивств. Менше стало і злочинів проти власності. Не зареєстровано жодного злочину проти основ нацбезпеки. Як зазначив Іван Швед, значно активізовано роботу слідчого підрозділу Тячівського відділу ГУНП в Закарпатській області. Цьогоріч вони розслідували 2650 кримінальних проваджень, з них за результатами досудового розслідування закінчено 2050, 525 – скеровано до суду.

З питання «Про підготовку доріг і дорожньої інфраструктури району до роботи в осінньо-зимовому періоді  2018-2019 років» інформував голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук. Перш за все, подякував депутатам за сприяння у покращенні інфраструктури доріг району, адже Тячівський район – один із тих, де майже в усіх населених пунктах проводили якщо не капітальний, то ямковий ремонт доріг, щоб забезпечити нормальний проїзд для мешканців. Для цього вдалося залучити кошти з багатьох джерел – Дорожнього фонду, обласного бюджету, Держфонду регіонального розвитку.
Просив депутатів виділити кошти на зимову очистку та експлуатаційне утримання районних доріг взимку. За його словами, сіль для цих потреб філія «Тячіврайавтодор»  уже закупила, і техніка дорожників до роботи готова. Інформацію депутати взяли до відома, а також  наголосили на незадовільному стані автодороги державного значення «Мукачево-Рогатин», потребі розчистки дороги в урочищі Занівка.

Після доповіді голова РДА відбув до Ужгород на засідання Ради регіонального розвитку,  де також, мало вирішуватись питання про виділення додаткових коштів для ремонту доріг Тячівщини.

Про роботу Тячівського МУВГ у 2018 році та готовність до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років говорив головний інженер Микола Тхорук.

Зауважив, що одним із найважливіших досягнень 2018 року у сфері водного господарства було те, що Басейнове управління водних ресурсів спільно з Держводагентством України подали всі документи у Кабмін України для виділення коштів на ліквідацію наслідків паводку грудня 2017 року. Внаслідок цього з резервного фонду було виділено кошти в сумі 29,76 млн. грн. на область, з яких 20,75 млн грн. – на виконання відновлювальних робіт пошкоджених паводком гідротехнічних споруд Тячівщини. А саме на такі об’єкти: дамба на р.Тересва в с.Вільхівці – 2,19 млн грн., дамба та берегоукріплення на р.Теребля в с.Вонігово – 6 млн грн., правобережна дамба на р.Тересва в с.Біловарці – 3,4 млн грн., лівобережна дамба на р.Тересва в с.Терново – 4,28 млн грн., правобережна дамба на р.Теребля в смт Буштино – 4,77 млн. грн.

Але часто розпочати роботи водникам перешкоджають, як не дивно, місцеві мешканці. Тому закликав правоохоронців реагувати на такі випадки, адже кошти на їх виконання мають бути використані до 25 грудня. Особливо це стосується смт Буштино, де внаслідок розмиву дамби під затоплення потрапляє частина селища. Водночас днями місцеві перешкоджали водникам розвантажити техніку.

Також на території району за кошти обласного та місцевого бюджету проводяться роботи на 13 об’єктах вище смт Дубове загальною вартістю 32 млн. грн. З них виконано на 8,156 млн грн., а профінансовано – 5,92 млн грн.

Доповідач розповів і про інші виконані водниками роботи та відповів на запитання присутніх. 

Без обговорення депутати взяли до відома інформацію про стан і перспективи розвитку туристично-рекреаційної галузі району. 

Відтак пакетом проголосували за затвердження районних програм, внесення змін і доповнень до діючих: Програми виконання окремих заходів у сфері освіти з метою забезпечення спорів господарських правовідносин на 2018-2020 роки; про зміну назви та внесення змін та доповнення до Програми державної підтримки діяльності районної газети «Дружба» на 2018 рік; про Програму покращення надання послуг територіальним сервісним центром мешканцям району на 2018 рік; про внесення змін та доповнень до Програми вдосконалення ефективності управління та оперативності обслуговування фінансових ресурсів місцевих бюджетів району на 2018-2019 роки.

Відтак прийняли зміни до бюджету району на 2018 рік та затвердили ряд майнових питань.

Крім цього, внесли зміни до Статуту КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги», ліквідували КЗ «Тячівська районна стоматологічна поліклініка», ухвалили проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж с.Теребля та Чумальово, а також технічну документацію з нормативно-грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення, яка надається в оренду МПП «Привал». Ще одним рішенням виключили зі списку присяжних Тячівського райсуду приватного підприємця В.Продана з Добрянського згідно з його заявою.

Насамкінець депутати та підтримали заяви колег із фракції «Самопоміч» Івана Малька та Івана Токаря про складання депутатських повноважень.Наталія Маджара для Tyachiv.com.uaМатеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply