Мокрянський лісгосп продовжує нарощувати економічні показники

Про здобутки за 6 місяців роботи Мокрянського лісгоспу, говоримо з директором  Володимиром Куцином.

– Володимире Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, про підсумки піврічної діяльності лісгоспу.

– Результати роботи підприємства за перше півріччя роботи доволі втішні, оскільки вдалося збільшити економічні показники у лісгоспі за рахунок виходу лісоматеріалів круглих ділової деревини. Відповідно з початку року  реалізовано 42290,6 м3 деревини на суму 34,691 млн. грн. Разом з тим, лісгосп сплатив понад 19,961 млн. грн. податків та інших платежів до держказни. Чистий прибуток підприємства за перше півріччя становить 4,339 млн. грн. Вдалося й збільшити середньомісячну заробітну плату у лісгоспі – з 7,5 тис. грн. у минулому році до 10 тис. грн. цьогоріч.

– Як проходить реалізація дров населенню та установам району?

– З початку року лісгосп вже реалізував 6842 м3 дров населенню та, відповідно до угод, спродало 171 м3 твердого палива 5 закладам освіти: управлінню освіти РДА, школам у с. Вільхівці-Лази, Ракове, Вільхівчик та Вільхівці. Також забезпечено дровами й Вільховецьку сільську раду, Дубівську РЛ №2, частково Тячівський соц.-реабілітаційний центр, а найближчим часом дровами будуть забезпечені й Руськомокрянська, Краснянська сільські ради та Усть-Чорнянська селищна рада.

– Яку роботу проведено у господарській сфері?

– Основний акцент був зроблений на покращенні дорожньої інфраструктури, ремонті мостів та будівництві рекреаційних місць. Так, з початку року  збудовано 24 км гірських стежок. Зведено й новий  міст у лісових масивах Тарасівського лісництва та реконструйовано два мости у Краснянському лісництві в урочищі Красношурка та ще два – у Тарасівському лісництві. А задля комфортного перебування візитерів лісу та туристів на лоні природи в угіддях лісгоспу збудовано дві альтанки в урочищі Прислоп, ще одну таку споруду на дорозі Німецька Мокра-Колочава буде зведено до кінця року. Також силами лісівників облаштовано шість місць для розведення багаття. Разом з тим, на гірських річках побудовано понад 310 метрів річкових перепадів.– Як дбаєте про збереження та відновлення лісу?

– Наразі лісівники проводять рейди з охорони лісу від браконьєрів та пожеж, адже літній період є пожежонебезпечним. З початку року проведено 20 таких обстежень і складено 25 протоколів про порушення правил пожежної безпеки в лісі.

Дбають лісівники  про відновлення лісу. Під час акції «Майбутнє лісу – у твоїх руках» висадили на понад 1,8 га 9 тис. штук молодняка. Зараз працівники лісгоспу збирають насіння дерев. Так, вже зібрано 30 кг насіння ялини, 15 кг – ялиці, 3 кг – модрини європейської, 40 кг – бука, 85 кг – явора, 100 кг – дуба та інші. У планах зібрати 360 кг насіння різних порід дерев. А згодом ці насінини буде засіяно до розсадників, де за ними вестимуть догляд лісокультурні працівниці під наглядом працівників лісової охорони.


– А що вдалося зробити єгерській службі?

Цей підрозділ підприємства веде догляд та нагляд за тваринним світом. Щорічно у лютому єгері та мисливствознавець здійснюють облік тварин. З початку року на території всіх лісгоспів проходив відстріл дикого кабана у зв’язку з розповсюдженням серед диких свиней африканської чуми. Однак зараз відстрілювання дичини не проводиться, оскільки  триває сезон збору ягід та грибів місцевим населенням. Натомість єгері спільно з іншими працівниками підприємства заготовляють корм тваринам на зиму. Вже заготовлено 9 тис. одиниць гілкового корму, 4,5 тонни сіна.  Ця робота триватиме до осені.– Поділіться планами підприємства на наступні півроку

– Лісгосп й надалі працюватиме задля примноження та збереження лісу. Основний акцент зробимо на покращення санітарного стану лісових насаджень. Також заплановано відновити ряд гірських стежок на території лісового фонду підприємства.

– Дякую за розмову. Хай щастить.

Цікавилася Л.Білак для Tyachiv.com.ua


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply