У Солотвині за допомогою спелеотерапії оздоровлюють недужих з усієї України

Цьогоріч виповнюється 50 років спелеотерапії в Україні. Це є один з ефективних і загальновизнаних методів немедикаментозного лікування хронічної та рецидивуючої патології бронхолегеневої системи, метод, який передбачає застосування мікроклімату карстових печер та шахтних виробіток, перш за все соляних.

А започатковано цей метод лікування у селищі Солотвино, де у 1968 році  було відкрите перше спелеотерапевтичне відділення на базі дільничної лікарні. Враховуючи одержані позитивні результати лікування хворих, у 1970 році була відкрита Обласна алергологічна лікарня, а згодом – і Республіканська алергологічна лікарня, на повну потужність яка почала працювати у 1980 році.

Наразі державний заклад «Українська алергологічна лікарня Міністерства охорони здоров’я України» приймає на лікування одночасно більше 220 пацієнтів. Складається з таких лікувальних підрозділів: лабораторно-діагностичного, фізіотерапевтичного, діференціально-діагностичного, двох терапевтичних для дорослих та дитячого відділення. Також пацієнти можуть відвідати кабінети алерголога, невропатолога, голко-рефлексотерапевта, кардіолога, стоматолога, дерматолога та ЛОР спеціаліста. До 20 травня 2010 року в структурі лікарні працювало і підземне відділення, в якому сеанс спелеотерапії проводився для 120 хворих одночасно. Однак внаслідок незадовільної роботи водовідливу, що привело до активації карстового процесу, експлуатацію підземних відділень обох лікарень було припинено. Альтернативою спелеотерапії став метод галоаерозольтерапії – лікування в соляних кімнатах, в якому використовується основний діючий фактор – аерозоль кам’яної солі. Основою його лікувального впливу є гіперосмолярний та бактерицидний ефекти.

Заклад приймає на лікування хворих з хронічною обструктивною бронхолегеневою патологією, з алергічними захворюваннями верхніх дихальних шляхів, включаючи ЛОР-патологію та недужих після перенесеної гострої пневмонії. З часу роботи закладу в режимі галоаєрозольтерапії з’явилася можливість лікування та реабілітації дітей з вище вказаною  патологією з 3-х років, до 2010 року віковий ценз складав 7 років.

Лікарня відповідно оснащена лікувальною та діагностичною апаратурою, в штаті – 290 співробітників. Умови перебування  пацієнтів та роботи медперсоналу комфортні.

Соціально-економічне становище в Україні наклало  свій відбиток і на роботу лікарні. Для надання базової терапії хворим, харчування, підтримання матеріально-технічної бази необхідно шукати додаткові джерела фінансування.

Фахівців, які вкладають в лікувальну справу знання, досвід, тішить, що у державному закладі «Українська алергологічна лікарня МОЗ України» поправили здоров’я більше 150 тис. хворих. Наш досвід переймають колеги з Румунії, Чехії, Словаччини, Польщі. Цим питанням була присвячена міжнародна науково-практична конференція з «Спелеотерапія ії штучні аналоги в Україні: становлення та перспективи», яка проходила в Солотвино 24-25 травня 2018 р. У ній взяли участь вчені, фахівці, керівники суміжних закладів, представники влади.

Останнє слово за спелеотерапією ще не сказане. Цей метод має майбутнє, і, безперечно, має право на розвиток.
Андрій Майор, головний лікар ДЗ "Українська алергологічна лікарня"Матеріали по темі:

2 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Демянчук Тетяна - 31.08.2020 22:02:27 - 92.52.161.*** відповісти

    Відповісти [Данко С.Й.] <br> <br> Дякую

  • Данко С.Й. - 29.06.2018 16:53:41 - 31.41.89.*** відповісти

    Немає в Солотвино спелеотерапії з 20 травня 2010. Є аналог - лікування в умовах кімнати штучного мікроклімату (галоаєрозольтерапія)

Коментувати новину Cancel reply