Депутати Буштинської селищної ради знову не підтримали пропозицію про встановлення сонячної електростанції

Минулої п’ятниці, 18 травня, відбулося позачергове засідання сесії Буштинської селищної ради. Одним із питань порядку денного знову було питання, пов’язане зі встановленням у селищі сонячної електростанції. На засіданні були присутні представники інвестора та генпідрядника. За перебігом сесії можна було спостерігати онлайн, у прямій трансляції.

Нагадаємо: «найгарячішим» питанням минулого зібрання депутатів, яке відбулося 13 квітня, стали розгляд меморандуму про співпрацю з ТОВ «ФЕС-БУШТИНО» («Фотоелектростанція БУШТИНО», представляє інтереси інвестора з Дніпра) та затвердження детального плану території, відведеної для розміщення сонячної електростанції в селищі. Встановити сонячні батареї пропонувалося на ділянці площею 7,6 га у промисловій зоні селища. Тоді після бурхливого обговорення депутати замість попередньо обговореної суми у 600 тис. грн. запропонували ТОВ «ФЕС БУШТИНО» внести до фонду соціального розвитку селища 2 млн. грн. Також було прийнято рішення на місяць оприлюднити інвестиційну пропозицію на сайті селища для пошуку інших потенційних інвесторів, які погодяться на такі ж умови або запропонують більші суми. Цим самим депутати порушили попередні домовленості з інвестором, якому раніше рішенням сесії було надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Як стало відомо після минулої сесії, інвестор висловив незгоду з пропозицією буштинських обранців.

Минув місяць – і депутати повернулися до розгляду цього питання. Свою позицію ТОВ «ФЕС-БУШТИНО» виклало в офіційному листі, який зачитав депутатам Буштинський селищний голова Іван Паш. У ньому йдеться про те, що рішенням від 13.04.2018 р. орган місцевого самоврядування порушив права суб’єкта господарювання, не говорячи про відшкодування фінансових затрат на виготовлення документації. Тому ТОВ просить Буштинську селищну раду скасувати попередньо прийняте рішення.

Голова селища додав, що після розміщення інвестиційної пропозиції на сайті селищної ради до органу місцевого самоврядування звернувся ще один інвестор з Івано-Франківська. Однак йому достатньо площі у 5 га. Тож якщо орендна плата за 7,6 га складає приблизно 150-170 тис. грн. на рік, то за 5 га, відповідно, буде суттєво меншою. Івано-франківський інвестор згоден сплачувати 2 млн. грн. внеску у розвиток інфраструктури селища, але не одразу, а по 100 тис. на рік. І якщо ТОВ «ФЕС-БУШТИНО» вже зареєстроване у селищі, тобто податки сплачуватиме у казну селища, та зацікавлене у подальшому розширенні площ,то про другого інвестора цього не можна сказати. 

Також прозвучало, що інвестор з Дніпра вже розпочав роботи у с.Теребля, де йому надали в оренду 20 га для розміщення сонячних батарей. Як внесок у розвиток села інвестор сплатить 1,3 млн. грн. А ТОВ «ФЕС-БУШТИНО» за 7,6 га зобов’язується перерахувати у фонд соціального розвитку селища 600 тисяч гривень до  моменту затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва сонячної електростанції та до підписання договору оренди. 

Втім, аргументи на користь «ФЕС-БУШТИНО» для більшості депутатів виявились непереконливими:  під час голосування пропозиція інвестора не набрала достатньої кількості голосів.


Tyachiv.com.uaМатеріали по темі:

2 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Читач - 21.05.2018 22:05:13 - 91.211.71.*** відповісти

    Таке враження, що потенційні інвестори прямо в чергу стають, щоб почти бізнес в Буштині. <br>Маловато будет, маловато<br>https://www.youtube.com/watch?v=ZlxJ0jtSF1Y<br><br>Якби, хоча б 20 таких інвесторів було, то це ПЛЮС 6-10 млн гривень в рік в ВАШ бюджет. <br>Ну піде інвестор в інше село, Вам легше стане? АЛЬТЕРНАТИВИ нема. В кінці кінців, щоб не казали "все праплачена" створіть своє ТЗОВ, та покажіть на ділі, що ви можете БІЛЬШЕ віддати в село - ризикніть своїма грошима. <br>А по факту кінчиться тим, що інвестору надоїсть "бодання" - піде в інше село (разом з другим інвестором).

  • Сила Слова - 21.05.2018 9:15:16 - 185.210.216.*** відповісти

    На фото депутати, рілі? Оця гопота в спортивках - це депутати? Ну, тоді і результат відповідний, що ви хотіли

Коментувати новину Cancel reply