Вихованці Дубівської ДШМ відвідали Ужгородський замок та етнографічний музей «Старе село» (ФОТО)

Цікаву та насичену екскурсію до Ужгородського замку та «Старого села» мали днями вихованці Дубівської ДШМ, яку провела викладач Надія Попович.

Окрім самого замку, діти мали змогу побачити найглибшу криниця Закарпаття, що  знаходиться на його території. Про замковий колодязь ходять легенди. Його збудували, а точніше - вирили за часів управління замком князя Федора Корятовича (1396-1414). Чудовий стратег і надзвичайно розумна людина, князь розумів, що без достатніх запасів води, замок не може бути дієвим оборонним укріпленням.

Зацікавив дітей й музей, де зібрано з усіх куточків області старовинні хатини. Найбільше сподобалася учням церква з села Шелестово Мукачівського району (1777 р.) — одна з двох аутентичних лемківських церков, які збереглися на території України. Храм є зразком класичного поєднання в народній архітектурі двох стилів — шатрового і барочного.

Церква рублена з дубових брусів, покрита лемешем — гонтом. Складається з двох прямокутних зрубів.

Триподільність на вівтар, наву, бабинець яскраво виражена в екстер’єрі, що підкреслюється трьома вежами. Вежі над навою і вівтарем споруджені у вигляді 5-ступінчатих шатрів, які завершуються барочними банями та голівками. Центральне місце в інтер’єрі займає 4-ярусний іконостас, змонтований з ікон XVII–XVIII ст., які є цінними зразками народного живопису.

Під час екскурсії діти не тільки ознайомилися про життя предків, а й  отримали заряд позитивної енергії.Tyachiv.com.ua

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply