Калинівські школярі разом з лісівниками заліснили урочище Великий (ФОТО)

У понеділок, 16 квітня, у Брустурянському лісгоспі пройшла акція «Майбутнє лісу - у твоїх руках». Місцем проведення стала незаліснена територія урочища Великий, що у підпорядкуванні Грушівського лісництва. Участь у лісовідновлювальній кампанії взяли 16 учнів з восьмих класів Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст. разом з наставниками, працівники лісгоспу, представники влади.

Зокрема, разом з школярами посадку дерев здійснювали директор лісгоспу Михайло Бігун, головний лісничий Іван Арович, лісничий Грушівського лісництва Василь Малько, начальник відділу кадрової політики та юрист Михайло Немеш, працівники апарату та лісової охорони підприємства, сільський голова Калин Василь Метелешко, директор Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Юрій Бойчук, класний керівник 8 класу Любов Бойчук та заступник директора з виховної роботи  Тетяна Крегул та інші.

…День проведення акції видався напрочуд теплим, що додавало завзяття й наснаги усім учасникам заходу. Похилий пагорб урочища Великий, який і став місцем проведення акції, знаходиться дещо далі від однойменної туристичної бази. До нього учасники торують шлях пішки, долаючи лісисті місцини та підвищення. Хвилин 15 ходьби гірськими угіддями і вже видніється у гущах букового лісу поляна без жодного дорослого дерева.

Як розповів лісничий Василь Малько, тогоріч на цій ділянці  проведено суцільну рубку ялини європейської, яку було засаджено ще у 50 –х роках минулого століття, і  фактично вона була вже дозрілою сировиною.

- У після воєнні роки  трималася така  тенденція засаджувати  території, вільні від лісу, ялиною. І хоч урочище Великий є буковою зоною,  заліснювати це угіддя тодішні лісівники вирішили також ялиною, оскільки на низині хвойні дерева швидше дозрівають. Однак у той час не було враховано того, що ці насадження будуть і швидше пошкоджуватися, рости нестійкими до природних катаклізмів – вітроломів та вітровалів, і, зрештою, ялини, що вирощені у  зонах листяних дерев, піддаються такому явищу, як засихання ялинників. Наразі це назріла проблема для лісової галузі західних областей, - розповідає Василь Васильович.

Відтак, тогоріч всі насадження ялин у цьому буковому лісі були зрубані. А нині на їх місці у рамках акції діти разом з лісівниками взялися засаджувати молоді дерева основних лісоутворюючих порід.

До речі, посадковий матеріал для проведення акції  взято з розсадника, що знаходиться у обході «Калини-Глибокий Потік», за 1 км від місця посадки.

І ось школярі, зодягнені у яскраві форми з написом «Майбутнє лісу – у твоїх руках», разом з лісівниками з реманентом та відрами з саджанцями у руках вибираються на узгір’я галявини. Там помічник лісничого Марин Влад проводить з учасниками акції інструктаж з техніки безпеки під час лісовідновлювальних робіт. Приступають до посадки сіянців: одні викопують ямки, інші загортають у них деревцята. Калинівські школярі охоче саджають дерева й трепетно виконують цю роботу. Адже їм вперше доручили таку відповідальну справу, тож стараються якнайкраще виправдати довіру лісівників.

І вже за недовгий час спільними зусиллями діти з працівниками лісгоспу заліснили 1,1 га території угіддя, де висадили близько 8800 сіянців бука, явора, ясеня.

Залучати дітей до посадки дерев лісівники мають намір й у подальшому, адже, як стверджує лісничий Василь Васильович, такі акції прищеплюють молодому поколінню любов до природи. Кожен юний учасник цієї кампанії через кілька десятків років, коли посаджене ним деревце виросте, зможе з гордістю сказати, що цей ліс садив він разом з лісівниками.

Завершилася акція офіційним нагородженням учасників, під час якої Михайло Бігун кожному з школярів вручив медалі та буклети з написом «Майбутнє лісу – у твоїх руках».  

Кампанія з озеленнення угідь та посів у лісних розсадниках Бруструрянського  лісгоспу триватимуть ще до кінця травня.

Л.Білак для Tyachiv.com.uaМатеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply