Марія Думнич: Доносити до влади проблеми громад і вимагати їх вирішення – це прямий обов’язок депутата

Народний депутат України Василь Петьовка не раз надсилав звернення до Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова та голови Закарпатської ОДА О.О.Ледиди.

Всі вони стосувались актуальних проблемних питань соціально-економічного розвитку регіону, котрі потребують термінового реагування на рівні держави й області.

Зокрема, щодо фінансування незавершеного будівництва ряду об’єктів соціальної сфери, поліпшення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів, облаштування внутрішніх вбиралень у закладах освіти та багато інших. Якою ж є результативність цих звернень, – про це говоримо з помічником нардепа, депутатом Закарпатської обласної ради Марією Василівною Думнич. 

– Маріє Василівно, скажіть, будь ласка, якими є наслідки розгляду численних депутатських звернень Василя Петьовки?

– Результат, без сумніву, є. Василь Васильович, як народний депутат, обраний по 72 виборчому округу, робить все можливе для того, аби звернути увагу як Уряду, так і керівництва області на проблеми, які турбують його виборців – мешканців Тячівщини і Рахівщини. Доносити до влади проблеми територіальних громад і вимагати їх вирішення – це прямий обов’язок депутата Верховної Ради України. Можемо констатувати, що є і конкретні наслідки.  Так, рішенням обласної ради від 31.05.2013 року №770 «Про внесення ЗМІН ДО РІШЕННЯ обласної ради від 21 грудня 2012 року № 626 «Про обласний бюджет на 2013 рік» (зі змінами від 25 лютого, 21 березня 2013 року)» бюджету Тячівського району з обласного бюджету виділено іншу субвенцію для фінансування низки заходів. До прикладу, на облаштування  закладів освіти внутрішніми вбиральнями  виділено 652 тисячі гривень. 140,5 тис. грн. спрямовано на забезпечення закладів освіти сучасним обладнанням, предметами довгострокового користування, меблями, інвентарем. Ще 600 тис. грн. виділено на реконструкцію з добудовою існуючого майнового комплексу ДНЗ «Веселка» в смт Тересва. По 60 тисяч грн. спрямовано на утримання ДНЗ №1 «Ластівка» та №3 «Верховина» в Буштині.

– А чи відстежуєте результативність ваших запитів – як депутата обласної ради?

– Обов’язково. Ще у лютому цього року до мене як до депутата облради звернувся Тереблянський сільський голова М.Ю.Цьока з проханням посприяти у вирішенні питання про виділення коштів на розробку генплану села Теребля в сумі 310 тисяч гривень у зв’язку з будівництвом нового житлового кварталу. І от результат не забарився.  Вищевказаним рішенням облради на виготовлення генплану та топографо-геодезичних робіт села Теребля виділено 160 тис. та 150 тис. грн. відповідно.

А днями надійшла відповідь від голови облдержадміністрації Олександра Ледиди  про результати розгляду мого депутатського запиту щодо виділення з обласного бюджету коштів на добудову нового мостового переходу у смт Буштино. Цей запит був виголошений на сесії обласної ради 17 травня цього року. Ось як відповів на нього Олександр Ледида:  «Будівництво автомобільного мосту через р. Теребля в смт Буштино на автомобільній дорозі державного значення Мукачево-Рахів-Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів, км 90+227 здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, розподіл яких затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Державного агентства автомобільних доріг України.
 
За інформацією служби автомобільних доріг у Закарпатській області Державним агентством автомобільних доріг України сформовано проект переліку об’єктів будівництва і ремонтів автомобільних доріг загального користування на 2013 рік, у якому передбачено виділення 7,0 млн. грн. для завершення будівництва нового автомобільного мосту. Відповідний перелік об’єктів затверджуватиметься Кабінетом Міністрів України». Напрошується не надто оптимістичний висновок: завершення будівництва нового мосту у Буштині відтерміновується  на невизначений термін.
 
Можу запевнити, що робота в цьому напрямку триватиме і надалі. Віримо, що, незважаючи на складне фінансове становище в державі, до кінця 2013 року нам вдасться вирішити ще низку важливих проблем мешканців Тячівщини.

Наталія Маджара, газета "Дружба"


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply