У Тячеві вшанували героїв Карпатської України та «Карпатської Січі» (ФОТО)

Минулої п’ятниці у Тячеві відбулися заходи, приурочені 79-тій річниці проголошення Карпатської України.

З ініціативи Тячівської РО ВО «Свобода», депутата Тячівської ОТГ Володимира Гапуна та за підтримки місцевої влади у кінотеатрі ім.Т.Шевченка відбулися урочистості з нагоди вшанування Героїв Карпатської України.

З вітальним словом виступили голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук, міський голова Іван Ковач, який закликав хвилиною мовчання вшанувати всіх Героїв, що віддали своє життя за Україну, голова ГО учасників Революції Гідності, ветеранів війни, волонтерів та добровольців «Єдність» Богдан Колодницький та директор музею м.Іршава Андрій Світлинець. Від імені голови Тячівської районної ради Івана Фабриція була вручена почесна відзнака бойовому командиру добровольчого підрозділу «Карпатська Січ», Почесному громадянину м. Тячів Олегу Куцину «Куму».

На заході були присутні учні старших класів шкіл Тячівської ОТГ. Відвідувачі мали змогу переглянути відеофільми про Героїв сучасної московсько-української війни, зокрема про уродженця Закарпаття, добровольця Мирослава Мислу «Мисливця», який загинув на фронті у жовтні 2016 року поблизу с.Кримське, що на Луганщині, в бою з московськими окупантами.

Також гості свята мали можливість оглянути низку виставок, які надали організатори заходу. А саме: у фойє було розміщено фотографії бійців-добровольців ОДЧ «Карпатська Січ», директором іршавського музею була представлена виставка документів періоду Карпатської України 1938-39 рр., віднайдених на Іршавщині, виставка «Воїни», розроблена Українським інститутом національної пам’яті, яка показує мілітарну традицію українців від найдавніших часів до сьогодення. Центральною експозицією були особисті речі бійців «Карпатської Січі», що загинули на війні на сході України, а також бойовий стяг «Карпатської Січі»», та інші речі з бойового шляху даного підрозділу.

З доповіддю про боротьбу українців за власну державність у ХХ ст. виступив директор НДІ українознавства Богдан Галайко. Він наголосив на важливості подій на Закарпатті в процесі державотворення України.

Центральним гостем свята був командир ОДЧ «Карпатська Січ» Олег Куцин «Кум». В своєму виступі він змалював життєвий і бойовий шлях кожного з 16-ти Героїв-Січовиків, які загинули в боях з окупантом протягом 2014-18 рр. Наголосив на ідейно-патріотичній роботі серед вояків, мотивацію до боротьби. Також наголосив на тому, що війна триває і для повної перемоги потрібна загальна мобілізація українського суспільства. Зокрема, це не означає, що всім треба їхати на фронт воювати, а потрібно у тилу долучатись до загальної боротьби проти московського окупанта.

Захід пройшов у дружній атмосфері та живому спілкуванні. На завершення свята з музичним вітанням виступив лідер гурту «Широкий Лан» Святослав Бойко.

Організатори свята вдячні всім, хто долучився до такого важливого просвітницького заходу. Планується, що подібні відбудуться і в інших населених пунктах району.Tyachiv.com.uaМатеріали по темі:

5 коментарів

Залиште Ваш коментар
 • Ярослав Одовічук - 18.04.2018 13:26:34 - 92.113.52.*** відповісти

  Ще більш зацікавленому читачу порекомендую по обговорюваній темі книгу «Русинський» сепаратизм: націєтворення in vitro. Л. Белей. Київ, «Темпора, 2017.

 • Ярослав Одовічук - 23.03.2018 8:07:27 - 92.113.12.*** відповісти

  Поповичу<br>Таке трактування історії Карпатської України та Закарпаття загалом дивовижно співпадає з поглядами Путлера московського на історію визвольних змагань українського народу та України в цілому. Співпадіння?<br>А меморіалу на вшанування Героїв Карпатської України в Тячеві бути!

 • тарас попович - 20.03.2018 21:26:54 - 195.66.157.*** відповісти

  https://www.facebook.com/eduard.dolinsky/videos/1531531053545624/?t=42

 • Одовічуку - 20.03.2018 17:03:22 - 195.43.70.*** відповісти

  Постав собі в огороді, по ходу вивчи історію щодо карпатської украіни

 • Ярослав Одовічук - 20.03.2018 10:14:35 - 92.113.29.*** відповісти

  Карпатська Україна — одна з предтеч нашої молодої незалежної держави.<br>22 листопада 1938 року парламент Чехо-Словаччини ухвалив конституційний закон про автономію Карпатської України, внаслідок чого країна перетворилася на федеративну державу чехів, словаків і карпатських українців (русинів). Рівно 8 місяців до 80-річного ювілею! Чи готові ми?<br>В ніч на 14 березня 1939 року хортистська Угорщина з допомогою шовіністичної Польщі, при таємній згоді гітлерівської Німеччини та схваленні фашистської Італії розпочала окупацію Карпатської України. Багато трагічних подій відбулося тоді і на теренах нашого району. Тобто практично 12 місяців до 80-річного ювілею! Чи не осоромимося ми?<br>Адже, пам’ятати своїх героїв, своїх мучеників — це найважливіша моральна заповідь для кожного народу та нації. Лише там, де належно шанують загиблих, завжди є ті, хто мужньо захищає живих! Наголошу, що на даний час в нашому славному місті нема жодного пам’ятного знаку щодо цих подій! Жодного!!! Невже на чудово оформленій «Алеї Слави» в центрі Тячева ми не знайдемо місце для меморіалу на вшанування Героїв Карпатської України, а можливо й визвольних змагань взагалі!? На мою думку найкращою формою вшанування пам’яті героїв Карпатської України в місті Тячів буде встановлення пам’ятного знаку у вигляді Хреста, як це зроблено на Верецькому перевалі. Це відповідає нашим древнім традиціям та є глибоко символічним. Біля Хреста органічно будуть сприйматися і спільні міжконфесійні молитви за героїв.<br>Царство небесне і вічний спокій Воїнам-Героям загинувших за Україну і за нас з вами. Рідним низький уклін і співчуття. Пам'ятаймо Героїв України.<br><br>P.S. Більш зацікавленому читачу порекомендую по обговорюваній темі електронний ресурс «Карпатська Україна» http://1939.in.ua/category/general/<br>

Коментувати новину Cancel reply