У Тячеві відзначили День Соборності України (ФОТО)

День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворенняєдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99 .

Вчора, 22 січня, у галереї ім.Ш.Голлоші відбулися урочисті збори з нагоди відзначення Дня Соборності України. Захід відкрили ведучі Лев-Родіон Ребар та Олеся Лунгу. Від учасників урочистих зборів представники районної та місцевої влади поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченка та пам’ятника Героям Небесної Сотні. Присутнім було запропоновано переглянути відеофільм «Шлях до незалежності» і згадати історичні сторінки становлення Соборності України. Учні Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.Гренджі- Донського продекламували вірші про Україну.

Художню програму заходу окрасили виступ вокального ансамблю викладачів Углянської ДШМ які виконали стрілецьку пісню. З піснею « Україна» виступила солістка Олеся Лунгу . Ірина Турчиняк виконала «Боже Україну збережи» ,а також пісня «Україночка» у виконання учениці Тячівської ДШМ Марічки Копилець, інформують у Відділі культури Тячівської РДА.Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply