Найкращі спортсмени Тячівщини розповіли про свій шлях до успіху

Всім добре відомо, що спорт – це запорука здорового, гармонійного розвитку особистості. Заняття спортом покращують нашу фізичну форму, додають енергії, активності, впевненості в собі, що дуже позитивно впливає на повсякденне життя кожного. Хтось займається спортом для урізноманітнення свого дозвілля та ведення здорового способу життя, однак є й такі, що присвячують йому все своє життя, стають видатними спортсменами.

Не важливо на скільки професійно, і яким видом спорту займається людина. Це може бути футбол, баскетбол, легка атлетика або ж просте катання на велосипеді, купання на водоймах, вечірня пробіжка чи ранкова зарядка. У будь якому випадку, головне – щоб спорт допомагав організувати різноманітний, здоровий відпочинок.

З метою популяризації спорту та залучення дітей до ведення активного, здорового способу життя, напередодні дня фізкультури та спорту, ми поспілкувались із спортсменами Тячівщини. Кожен з них уже досяг певних висот у даній сфері і їх особистості є яскравими прикладами для наслідування молодого покоління.

Василь Герчак з Буштина вже у 6 років поєднав свою долю зі спортом, а саме – настільним тенісом. Його хворобливість у дитинстві стала поштовхом до того, що батьки вирішили залучити сина до занять. Завдяки багатьом рокам наполегливих тренувань він заслужено отримав розряд Кандидата в майстри спорту з настільного тенісу.

У 20 років, навчаючись у Львівському інституті фізичної культури, перекваліфікувався на бокс, адже цей вид спорту подобався ще з дитинства, та в Тячівському районі, на жаль, не було можливості ним займатись.

Зараз Василь Васильович працює на посаді завідуючого сектором з питань фізкультури та спорту Тячівської районної державної адміністрації, тому бачить основні недоліки розвитку спорту на Тячівщині, до яких відносить слабку матеріально-технічну базу, недостатність спортзалів у навчальних закладах, а також – дефіцит спеціалістів у даній сфері. І, відповідно, ставить перед собою основні завдання: розвивати спорт в районі, активно залучати молодь до здорового способу життя, відкривати якнайбільше нових видів спорту, які, на жаль, не культивуються на Тячівщині.

Крім того, він тренує безплатну секцію боксу для всіх бажаючих в селі Руське поле. Впродовж років до занять спортом надихало і надихає його прагнення стати краще, розвиватись та досягати поставлених перед собою цілей. Любов до спорту, а саме до боксу, привив і своєму синові Дмитрові. У нього це добре виходить - в свої 10 років уже вміло бореться із старшими хлопцями.

Молодим юнакам та дівчатам, які займаються спортом, Василь Ваасильович бажає, перш за все, людяності, бо останнім часом помічає прояви агресії в спортсменів, а також настирливості, терпіння та спортивного характеру.

Олександр Белоцький з  Тячева - багаторазовий срібний та бронзовий призер Чемпіонатів України, призер Міжнародних та Всеукраїнських турнірів з греко-римської боротьби. Однак, найвищим досягненням юного спортсмена є розряд Кандидата у майстри спорту України. Виборюючи його у фіналі Чемпіонату Ураїни з гереко-римської боротьби, Олександр був за крок до перемоги - в 6 поєдинках здобув 5 перемог і 1 поразку. Пояснює її тим, що суперник виявився набагато швидшим, краще фізично підготованим, і додає, що ця поразка навчила його не допускати багато помилок.

А починалось все у 6 років: батько привів Олександра у секцію боротьби, адже прагнув, щоб його син ріс здоровим та фізично розвинутим. Саме він надихав юнака на протязі всіх років тренувань. Вже на першому занятті хлопцеві хотілось встати і поборотись з іншими, але за планом він мусів сидіти під стінкою і спостерігати за захоплюючою демонстрацією боротьби старших учнів. Зізнається, що пам’ятає всі свої змагання і навіть може детально про кожне розповісти. На даний час Олександр не бачить себе ні в чому, крім спорту, хоче надихати юних спортсменів, як його колись надихали старші борці.

- На різних етапах підготовки були і травми, і психологічні падіння, - розповів Олександр, однак він не здавався. Впертий і цілеспрямований, наполегливо працює задля досягнення поставленої цілі – омріяного олімпійського золота.

- Малечу хочу закликати до того, щоб вони не дивились на хлопців з вулиці, а вибрали для себе цікавий вид спорту і почали активно займатись, адже спорт дає нам мужність, силу, здоров’я. Якщо ви будете отримувати перемоги в спорті, то неодмінно перемагатимете і по життю – запевняє Олександр.

     
Юлія Пузик з Тересви розповідає, що на заняття з великого тенісу, ще в 7 років, її привели батьки, та з роками вона захопилась цим видом спорту. 

- Великий теніс мені дуже подобається, тому ніколи навіть не думала про те, щоб займатись чимось іншим – зізнається Юлія. Хоча спочатку в мене нічого не виходило, я не знало що і як робити, на перших тренуванні мені кидали м’яч, а я взагалі не могла його відбити, - розповідає вона.

Розвиваючись у спорті, юна дівчина ставить перед собою найвищі цілі, прагне стати чемпіонкою світу. Задля цього наполегливо тренується, прешкод у заняттях спортом не бачить, - встигає і навчатись, і з друзями відпочити. Заняття спортом дають їй здоров’я, виховують у ній спортивний характер та дисциплінують.

Своїми найвищими досягненнями, серед яких неодноразові перемоги в на Всеукраїнських та Міжнародних турнірах, дівчина завдячує і батькам, які підтримують донечку у всьому, і тренерам: Габріеллі Белені та Вікторії Павлишинець, які багато чому її навчили, привили любов до великого тенісу.
    
Діану Дикун з Тересви до занять спортом підштовхнули батьки, з якими попередньо поговорив майбутній тренер дівчини. Він розповів їм про легку атлетику та позитив, який приносять заняття даним видом спорту.

- Одразу ж після першого тренування я почала активно займатись легкою атлетикою. Вже 5 років за допомогою спорту не тільки покращую свою фізичну форму, зоров’я, а й їжджу на змагання по містам України, знайомлюсь з новими людьми і отримую від цього тільки позитивні емоції.

Розповіла Діана і про те, що спочатку їй було досить важко справлятись з усіма нюансами тренувань, до того ж вона сумно сприймала поразки. Але розвиватись фізично та морально не припиняла, тому за кілька років почала здобувати омріяні перемоги, і це тільки збільшувало бажання займатись легкою атлетикою. На сьогоднішній день Діана чемпіонка Закарпатської області, на чемпіонаті України посіла 4 місце у потрійному стрибку. Дівчина переконана, що займатись спортом набагато краще, аніж просто сидіти вдома і нічого не робити, тому в майбутньому планує стати тренером і залучати до здорового способу життя якомога більше юнаків та дівчат.     


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply