Марії Філіп з Солотвина виповнилось 100 років (ФОТО)

Субота 7 вересня порадувала чудовою погодою та сонечком. В такий гарний, погожий день Марії Філіп з Солотвина виповнилось славних 100 років.

Таких довгожителів не так вже й багато, тому до привітної оселі ювілярки завітали поважні гості - голова Тячівської районної державної адміністрації Іван Бринзяник, голова районної ради Михайло Данилюк, заступник голови райдержадміністрації Василь Буга, Солотвинський селищний голова Юрій Ухаль та районний депутат Василь Мигалко. Посадовці вручили Марії Філіп вітання від самого Президента України ВІктора Януковича з цінними подарунками та квітами,  побажали іменинниці міцного здоров'я, щастя, радості та благополуччя.

Гостей зустріла велика родина господарки у будинку, де вона проживає зі своєю дочкою Куцою, її дітьми та онуками. Марія Іванівна все життя пропрацювала в колгоспі, після чого вийшла на пенсію. Однак трудитись не переставала - займалась домашнім господарством. Собі на радість і гордість чудово виховала 6 дітей, має 16 онуків та 20 правнуків.


Привітати стареньку маму прийшов син Юрій, який проживає в Діброві та дочки: Катерина, Оксана, Маркуца та Іляна, які ще у 1962 році виїхали в Краснодар. Охоче спілкуючись з гостями, вони розповідали про своє життя за кордоном. Живеться їм там добре, всі в одному місті, мають можливість часто бачитись, тому й не сумують сильно, що далеко від рідної землі. Однак, дуже радіють з того, що мали нагоду приїхати в Солотвино, провідати матір.

Як розповідають дочки, сама Марія Іванівна, попри поважний вік, всіх пам’ятає, все добре розуміє, спілкується з рідними, однак часто скаржиться на головний біль. Поки дозволяло здоров'я, завжди ходила до церкви, дотримувалась всіх постів, була дуже побожною. Саме тому, на їх думку, таке довге життя і є її нагородою, заслуженою перед Богом.


Привітні господарі, за доброю закарпатською традицією, не відпустили гостей без частувань. Всі разом вони підняли келихи шампанського за здоров’я Марії Іванівни та всієї родини і пригостились оригінальним та надзвичайно смачним тортом, який приготувала онучка іменинниці. 


Матеріали по темі:

1 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Кримчанка, колишня Тереблянка - 04.12.2015 18:29:10 - 195.191.246.*** відповісти

    рада за пані,яку привітали високі гості.<br>але чому ніхто не згадав про колишніх земляків, нинішніх кримчан,які опинилися внадзвичайно складній ситуації.Сьогодні нам включили тепло іє світло.Але ще вчора ми були без газу,без світла ібез тепла. Ініхто,чуєте,ніхто зколишніх земляків не запропонував допомогу. Ми замерзали,практично не могли готувати,бо світло було короткий час.Ще вчора я хотіла написати в Тереблянську сільську Раду про допомогу.А вже сьогодні не треба.Зовсім інша держава обігріла ідала можливість жити далі.<br>В Тереблі розпадаєся батьківські хата, в яку я не можу повернутися,хоча 1/2 наша .але дякуючи старанням сестри зараз1/3.як сказав нотаріус,що я можу зробити задвокатом.Не здивуююся,якщо вже прдали без нашого відома.Чи не тому,що ми такі Україна єдина держава з колишньогоСССР,яка маєтакі проблеми.Я Українка і я люблю Україну. Але поки ми,українці , не будемо допомагати один одному на покращення не слід чекати.<br>І останнє. Хочу через Вас подякувати сусідам,які піссля смерті мами прихистили в своєму домі,ділилися їжею..Я памятаю Вашу доброту.

Коментувати новину Cancel reply