У Тячівській галереї ім.Ш.Голлоші відкрили виставку картин Раїси Глюк (ФОТО)

17 жовтня у Тячівській галереї ім.Ш.Голлоші відкрили персональну виставку картин Раїси Глюк (1913-1999) – дружини видатного закарпатського живописця Гаврила Глюка.

Експозицію привезли до Тячева не випадково. Адже Гаврило Глюк народився зовсім неподалік  – у місті Сігету-Мармацієй (Румунія). Цьогоріч шанувальники творчості митця відзначають 105-у річницю від дня його народження.
Думками та враженнями від творчості художниці поділились начальник відділу культури Тячівської РДА Василь Гудак, заступник начальника управління культури Закарпатської ОДА Ілдика Молнар, керівник апарату РДА Богдан Макусій, Почесний громадянин Тячева Павло Амбруш.

На відкритті були присутні рідні художниці – зять Йосип Гомокі та онуки Олександр Александров і Віктор Гомокі. Онуки Раїси Пилипівни розповідають: їх бабуся не мала художньої освіти, але любила давати поради чоловіку, коли він писав свої шедеври. Тоді Гаврило Глюк запропонував дружині спробувати й самій малювати. Так жінка почала торувати власний шлях у мистецтві, а її майстерність росла рік за роком, незважаючи на дуже слабкий зір. 

На виставці представлені картини Раїси Глюк різних періодів творчості. На яскравих полотнах оживають букети барвистих квітів, чарують натюрморти з овочами і фруктами, від яких наче віє затишком і теплом. ЇЇ роботи є яскравим свідченням того, що мисткиня вміла бачити красу у звичних повсякденних речах і дарувати людям свій талант, світло і позитив.

Ознайомитись із творчістю художниці можна упродовж місяця у Тячівській галереї ім.Ш.Голлоші.

Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply