Відлітували отари: комунальна служба «Свидовець» підвела підсумки роботи

Цьогорічне полонинське літо для тваринників району видалося коротке. Вже у серпні, через відсутність паші, вівчарі зігнали отари овець з брустурянських полонин. Спекотне літо зробило свою справу – трава на високогір’ї майже вся вигоріла.

- Чабани, які постійно випасають у бруструрянських плаях худобу, сподівалися, що цього літа буде хороша паша, та, на жаль, погода підвела, -  розповідає головний бухгалтер КС «Свидовець» Зинаїда Бурса.

З комунальною службою на випас отар на полонинах заключили договори 12 вівчарів. Найбільше тваринників з Лопухова та  Глибокого Потока – по 4 вівчарів,  2 – з Топчина й по одному чабану – з Нижньої Апші та Тернова. Частина з них випасали отари до середини серпня, частина – до початку вересня. А один чабан через слабкий врожай трави й зовсім не виганяв на високогір’я своїх овець.

Загалом, за даними КЗ «Свидовець», на плаях Лопухова у цьому році випасалося майже 2 тис. овець, 105 голів ВРХ та кілька коней. Однак, у сільській раді Лопухова переконані, що виганяли тваринники на полонини значно більше худоби. Адже вівчарі не завжди вказують справжню кількість овець у отарі.

- Є  серед тваринників й такі, які самовільно випасають отари на полонині. Цього літнього сезону відмовився співпрацювати з організацією й самовільно вийшов у високогір’я з отарою  вівчар з Грушова.  На жаль, чоловік не йде на контакт й категорично відмовляється  укладати угоду на випас худоби  з службою, - розповідає Зинаїда Бурса.

У той же час, у КС «Свидовець» запевняють, розцінки на випас тварин на полонинах залишилися такими ж як тогоріч: за 1 вівцю чабан платить 25  грн.(а місцеві вівчарі –всього 15 грн.)., за корову – 40 грн. (місцеві – 30 грн.). Відтак, служба у цьому році отримала 44,2 тис грн. Ці кошти сільська рада використала на оплату зарплати двом працівникам служби та встановлення дитячого майданчика у центрі Лопухова. На жаль, аби провести облагородження полонин чи ще якість заходи на високогір’ї, коштів не вистачило.


Tyachiv.com.ua
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply