Дубівчани готуються до вівчарського свята

6 травня у Дубовому відбудеться традиційне районне свято «Весняний полонинський хід». Цей захід збере на стадіоні селища гостей з усього району та області, аби провести місцевих вівчарів з отарами на літування до полонин.

Щорічно свято проходить з розмахом та є для горян одним з улюблених заходів. Адже на Дні проводів місцеві жителі та гості торжества не тільки ознайомлюються з давніми традиціями вівчарства, а й можуть у товаристві друзів та знайомих весело провести час та послухати закарпатські заспіви чи сучасні естрадні пісні у виконанні молодих та відомих артистів.

Підготовку до проведення свята розпочато ще з минулого тижня. У організацію дійства залучено підрозділи РДА та провідні служби району. Немало зобов’язань з підготовки до торжества має й селищна влада Дубового. Тож про те, як представники органу місцевого самоврядування готуються до свята, говоримо з селищним головою Василем НОСОЮ.

Найперше, місцева влада має потурбуватися про те, аби територія селища була охайною. Зокрема, зусиллями селищної ради буде проведено у належний стан узбіччя вздовж головної дороги, прибрано від сміття стадіон та прилеглу до нього територію. На громадські роботи з облагородження території населеного пункту планують залучити 10 безробітних, відповідно до договору із Центром зайнятості. Заплановано провести ці роботи відразу після травневих свят, 3 травня.

Та все ж, основна увага буде спрямована на підготовку стадіону. Адже саме там й проходитиме основна частина торжества.

– Тогоріч огорожа поля та трибуни були відновлені, тож наразі потреби у їх покращенні немає, – каже Василь Носа. – Натомість, є потреба у ремонті шляхів, що ведуть до футбольного поля. Відтак, за сприяння селищної влади, дорожники філії «Тячіврайавтодор» здійснять підсипку щебенем території біля стадіону.

Також на початку цього тижня, за сприяння районної влади, дорожники розпочали ямковий ремонт дороги загального користування у напрямку Дубове-Бедевля. 

В обов’язки селищної влади також входить встановлення загорожі, так званої кошари для овець та облаштування зони, де місцевий ватаг Дмитро Омелян проводитиме майстер-клас з виготовлення вурди та сиру з овечого молока. Цим займуться місцеві активісти вже у п’ятницю, напередодні свята.

Що ж стосується торгових та палаток громадського харчування, то їх підприємці встановлюватимуть самостійно.
До речі, наразі на стадіоні монтується парк атракціонів.

А ось підготовкою до виставки творів народного мистецтва займуться управління освіти РДА та лісгоспи. За відділом культури РДА – розважальна програма та встановлення сцени.

Організатори запевняють: всі підготовчі роботи буде проведено вчасно, а свято «Весняний полонинський хід», сподіваються, пройде на належному рівні.

Tyachiv.com.uaМатеріали по темі:

1 коментарів

Залиште Ваш коментар
  • Петро Г. - 03.05.2017 17:01:15 - 195.66.156.*** відповісти

    не всім відомо,що перший полонинський хід в Дубовому було проведено в травні 2003 року.Інціаторами і організаторами даного масового заходу були Іван Михайлович Габор ,Михайло Васильович Данилюк та Петро Васильович Герич.Зберігся і віде0фільм вівчарського свята.

Коментувати новину Cancel reply