Угорська громада Тячева відзначила річницю угорської революції 1848-1849 років (ФОТО)

Вчора, 15 березня, угорська громада Тячева зібралась біля пам’ятника угорському державному діячу, революціонеру Лойошу Кошуту, щоб відзначити День пам’яті Революції і боротьби за свободу 1848-49 років угорського народу.

В урочистостях взяли участь представники міської влади Тячева, консульств Угорщини в Берегові та Ужгороді, духовенство, очільники угорських культурних товариств та організацій, педагоги, школярі та чимало мешканців міста. З промовами виступили, зокрема, заступник Тячівського міського голови Тіберій Мийсарош, почесний громадянин Тячева, депутат міськради Павло Амбруш, тячівець Ласло Коложварі, священики римо-католицької та реформатської церков міста о.Андрій Кващук та о.Ласло Кароль.

Після промов з нагоди визначної історичної дати учасники заходу поклали вінки до погруддя  Лойошу Кошуту.

Угорська революція – демократична революція в Угорському королівстві, що входила до складу Австрійської імперії, одна з європейських революцій 1848-1849 років. Серед задач революції було встановлення демократичних прав і свобод, досягнення національної незалежності Угорського королівства. В ході революції було проведено докорінні перетворення соціально-політичного устрою в Угорському королівстві, проголошено незалежність від Габсбургів і створено демократичну державу. Незважаючи на значні успіхи, які було досягнуто революційною армією у війні за незалежність, у 1849 році революцію було придушено завдяки діям австрійської армії, антиугорським повстанням національних меншин та участі на прохання австрійського двору російського експедиційного корпусу Івана Паскевича.

Tyachiv.com.ua
Фото Яноша Осуського





Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply