Депутати Тячівської районної ради просять не скасовувати мораторій на експорт лісу-кругляку

Відповідне звернення до Президента Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана було внесено до порядку денного сьогоднішнього засідання сесії райради за пропозицією депутата Ігоря Грабаря і підтримано депутатами.

У зверненні депутати Тячівської районної ради висловлюють глибоку стурбованість ситуацією, яка склалася навколо заяв Європейського Союзу щодо скасування Україною мораторію на експорт необробленої деревини (лісу-кругляку), що встановлений Законом України «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів».

«Тячівська районна рада виступає категорично проти перетворення як України, так і Українських Карпат в цілому, на європейський лісовий сировинний придаток. Ми переконані, що паводки, які мало не щороку відбуваються на Тячівщині, є результатом «варварського» лісокористування. Порушення гідрологічного балансу, спричиненого вирубкою лісів протягом останніх років, спричинило різку нестачу питної води в одному із найбільш стабільних в цьому плані регіонів України, – йдеться у документі. – Крім того, дія мораторію на вивіз кругляку дала поштовх для розвитку підприємств деревообробної галузі, зокрема, відбувається збільшення робочих місць та відрахування податків до бюджетів всіх рівнів».

Зважаючи на викладене, депутати просять не скасовувати мораторій на експорт необробленої деревини (лісу-кругляку).


Tyachiv.com.ua


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply