У День Незалежності – підкорення гірської вершини

День, коли наша держава стала суверенною країною – особливий для кожного представника української нації, тому і відзначати його треба по-особливому – так, щоб запам’яталося надовго. Прихильниками оригінального способу святкування головного свята країни виявилася група ентузіастів з Хустського та Тячівського районів, які є членами туристичного клубу «Тересва», і для яких підкорення гірських вершин вже стало звичною справою.

Як зазначає керівник групи Василь Іванович Гоблик, така подорож набуває особливого колориту, якщо вона приурочена до якогось свята:

- День Незалежності є особливою датою в історичному календарі української держави. От ми і вирішили у цей день здійснити похід на вершину полонини Братківської, через перевал Околи та верхів’я річки Чорна Тиса, пройти доволі непростий маршрут, який би символізував складний шлях нашої держави до суверенності та свободи. Та й, до того ж, такі подорожі чудово загартовують та служать для популяризації здорового способу життя.

Походові на полонину, приуроченому 22-ій річниці незалежності України, посприяв не тільки ентузіазм його учасників, а й погода, яка у цей день не засмучувала захмареним небом та дощами. І хоч до підніжжя полонини довелося доволі довго їхати не найрівнішою у світі грунтовою дорогою, всі незручності компенсувало тепло багаття, апетитний запах  бограча, що кипів у казанкові та пісні під гітару, які не стихали далеко за північ, а о 12 годині над полонинськими просторами залунав Державний Гімн України, виконанням якого учасники походу надали своїй подорожі патріотичного забарвлення.

Хоч наметова романтика це і непогано, але не забували мандрівники і про основну мету своєї подорожі – підкорення неприступної вершини полонини Братківської, що вимагало неабиякої енергії та витривалості, адже маршрут був доволі складним. З урочища Турбат через перевал Околи загін вирушив до місця, де бере початок річка Чорна Тиса, а звідти, після короткого перепочинку, туристи розпочали підйом на полонину. Підкорення стрімкої вершини висотою 1782 м та протяжністю 4 км зайняв у любителів екстремального спорту 2 години, що показує досвідченість учасників походу, адже дорога на Братківську непроста - доводиться пробиратися через смерекові ліси, а частина маршруту пролягає ялівцевими чагарниками. Проте заблукати тут майже неможливо, адже цей туристичний маршрут марковано і нанесено на карту. Зорієнтуватися легко, бо протягом всього шляху на деревах добре помітні відповідні позначки, які вказують напрямок. Як зазначає учасник походу, а також розробник цього та багатьох інших туристичних маршрутів на карпатські полонини Юрій Петрович Костяк, все це зроблено для зручності любителів гірських мандрівок:

- Полонинські дороги не визнають жодного транспорту. Звичайно, є екстремали, які люблять проїхатися схилами на джипі чи квадроциклі, дехто наважується навіть всістися на велосипед і на ньому вирушити в гори. Але найбезпечнішим є підкорення вершин на своїх двох, адже тоді зменшується ризик травми, а також легше помітити позначку маркування і не заблукати, навіть якщо турист відбився від своєї компанії, або ж взагалі наважився вирушити в гірську мандрівку сам-один.

Але ось, нарешті, всі труднощі підйому подолано, і десь серед хмар вже видніється  полонина Братківська в оточенні подібних до неї стрімких шпилів. Ще декілька кроків – і на вершині вітер розвіває жовто-блакитний стяг, який учасники походу старанно берегли всю дорогу, щоб символ української держави з’явився і тут, серед неприступних скель, де вже навіть дерева не ростуть, а самі лише низенькі чагарники, засвідчивши таким чином всю особливість цього походу до дня головного свята країни – Дня Незалежності.

 Олена Павлюк для Tyachiv.com.ua


Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply