Усть-чорнянські рятувальники на сторожі безпеки туристів

Поїздка у гори завжди несе з собою незабутні враження від чарівних краєвидів, а також користь для здоров’я від цілющого гірського повітря. Але, вирушаючи у таку мандрівку, варто пам’ятати, що гірська природа часто буває непередбачуваною та небезпечною.

Про це добре знають працівники усть-чорнянського гірського пошуково-рятувального загону, і тому завжди готові прийти на допомогу тим людям, які опинилися сам на сам з примхливим гірським кліматом. На туристичній базі «Ялинка» сумлінно чергує професійна команда з 6-ти рятувальників, кожен з яких відмінно знає свою справу, адже гори нікому не прощають помилок.

Історія цього колективу бере свій початок ще з 1979 року – з часом з неї сформувався пошуково-рятувальний загін на чолі зі своїм незмінним керівником Юрієм Костяком. Команда усть-чорнянських пошуковців  входить до обласної гірської пошуково-рятувальної частини. 
Оскільки 70% Тячівського району займають гори, а охочих їх відвідати також не бракує, то і роботи рятувальникам вистачає. Календар на столі у кабінеті Юрія Петровича списаний повідомленнями, у яких чітко фіксується інформація про те, що сталося з потерпілим та коли надійшло повідомлення, адже коли на кону людське здоров’я, а інколи навіть життя, то не можна втрачати жодної хвилини:

- Звичайно, краще попередити нещасний випадок, аніж потім ліквідовувати його наслідки, і саме профілактика надзвичайних ситуацій є основною метою нашої роботи. Гірський рельєф надзвичайно небезпечний, і треба бути дуже обережним, вирушаючи сюди на відпочинок – не ганятися бездумно за адреналіном, а бути уважним та обережним і, звісно ж, мати при собі необхідне спорядження. Наразі розроблено карти туристичних маршрутів, на яких позначено небезпечні ділянки дороги на  гори Сивулю, Попадю, Красну та Свидовецький хребет, і туристи можуть їх придбати, щоб захистити себе від гірських небезпек. Але, на жаль, часто буває так, що сигнал про допомогу ми отримуємо тоді, коли лихо вже сталося і доводиться оперативно збиратися і виїжджати до місця аварії та надавати потерпілим необхідну допомогу. Саме тому  до людини, яка хоче записатися до пошуково-рятувальницьких лав, ставляться відповідні вимоги: треба досконало знати територію та особливості місцевого гірського клімату, необхідно бути сильним та витривалим, а також уміти швидко знаходити вихід з небезпечної ситуації. 

День усть-чорнянських рятувальників і справді розписаний по хвилинах, і навіть коли все спокійно, і  тишу на «Ялинці» не порушують телефонні дзвінки зі звістками про нещасні випадки у горах, пошукова команда не гає часу даремно – регулярні тренування та заняття спортивними вправами додають бадьорості та допомагають підтримувати відповідну фізичну форму, без чого не обійтися у екстремальних гірських умовах. За словами Юрія Петровича, не менш важливими для професії рятувальника є дисциплінованість та почуття відповідальності:

- Ми завжди знаходимося на своєму посту і завжди готові надати допомогу тому, хто її потребує. Я пропрацював у цій сфері більше 30-ти років – за цей час бувало всяке, але наша вчасна поява на місці аварії та правильна і кваліфікована оцінка ситуації завжди рятувала здоров’я та і життя людей, яких гори зустріли не надто привітно. Сподіваюся, що так буде і надалі. Тому зараз серед моїх пріоритетів є передача власного досвіду наступним поколінням, щоб усть-чорнянська пошуково-рятувальна команда добре  тримала  високу планку професійності.

Людина постійно шукає нових вражень та емоцій, але інколи надто захоплюється гонитвою за гострими відчуттями і забуває про те, що жартувати з природою не варто і на першому місці повинна бути власна безпека. Саме тому варто прислухатися до порад знавців своєї справи і завжди намагатися запобігти виникненню надзвичайної ситуації, ніж потім ліквідовувати наслідки власної безвідповідальності.

 Олена Павлюк для Tyachiv.com.ua

Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply