Громада Рахівщини просить владу розібратися з лісовими махінаціями. Петьовка написав Махніцькому

Так, зокрема, днями громада Великого Бичкова звернулася до представників влади з проханням розібратися з тіньовими схемами продажу лісу у лісгоспах району.

Активісти стверджують, на протязі кількох років на Рахівщині діяла корупційна схема продажу лісу, у якій одну з ключових ролей грав директор ДП "Вел. Бичківське ЛМГ" Сойма Ю.М.

Ще минулої весни, після того, як тодішній директор одного з найкращих підприємств області відмовився закупити для лісгоспу дровокольний станок по завишеній в два рази вартості, Сівець В. М. та Фізик І. В. поставили в  Вел. Бичкові свого директора Сойму Ю. М., який би беззаперечно виконував їх вказівки та «робив» гроші для високих чинів.

Відчуваючи підтримку обласного керівництва, новпризначений директор почав встановлювати свої правила: звільняв усіх, хто відмовлявся виконувати його злочинні накази, і призначав на їх посади своїх родичів. 

Для безперешкодного проїзду через КПП лісництв була навіть розроблена схема, по якій залякані вартові пропускали директорові машини, не реєструючи їх у відповідних журналах, або, якщо реєстрували лісопродукцію, то – по фіктивних документах. 

Обурена громада неодноразово зверталися до обласної та районної адміністрацій з проханням відреагувати на злочинну діяльність Сойми, але всі перевірки доїжджали лише до контори держлісгоспу, де «щедрий» директор платив їм «командировочні» та хитро посміхався, знаючи, що після чергової подачки Фізик І. В. стоїть за нього горою.

Та Сойма не зупинився на розкраданні лісу, і вирішив піти далі - «будувати» так звані нові лісові дороги. Так у л-ві ім. Томащука була прийнята та здана в експлуатацію, як новозбудована дорога, по якій машини їздили десять років тому, а в л-ах Щербілівське та Верхньоводянське лише на топливо було списано біля 2-ох млн.грн. 

Першим на звернення громади Великого Бичкова відреагував відреагував народний депутат України Василь Петьовка. Він звернувся до Генерального прокурора з проханням провести комплексну перевірку наведених у вказаному зверненні фактів порушення вимог природоохоронного законодавства посадовими особами Великобичківського держлісгоспу Рахівського району Закарпатської області, стану збереження державного майна та раціональності його використання, у тому числі правильності відведення лісосік для розробки та виписки лісорубних квитків.

Матеріали по темі:

5 коментарів

Залиште Ваш коментар
 • слава україні - 21.03.2014 0:38:45 - 193.34.172.*** відповісти

  Шановний сойма це ви про справедливість заговорили.. Я житель Водиці як і ти і знаю тебе добре незнаю як у пукмана но ішовим біля його хати та невкажиш що мижигіря но у тебе да хатка нічо правда ще з наших сільських грошей. То в тебе як у яника і крадеш як яник незапусто бабла давис яникам

 • справедливість - 19.03.2014 20:04:21 - 95.134.9.*** відповісти

  Ти Пукман в.в другий Янукович щос накрав та хочеш на других повісити маєш вдома друге Міжгірря як у Яника подивися гад на себе а потім пиши за інших .

 • слава україні - 15.03.2014 11:24:59 - 193.34.172.*** відповісти

  посадити але не наколіна а тюрму Сойму гада йому леше там місце. Скільки лиха наробив в Водиці і ще тоді він мав бути у тюрмі.

 • Фабрик - 12.03.2014 22:55:16 - 37.54.138.*** відповісти

  Інтересно чим кращі діла в інших лісгоспах?Особенно в Мокрянському де безграмотний комуніст Володя Куцин з своєю бандою дорубує останні га лісу,купив лендкруйзера,кілька магазинів та за чесну службу Януковичу дістав відмінника лісного господарства?Василь Васильович аж хоч знов виграти вибори то пришли генеральну прокуратуру на всі лісгоспи,най пояснит Мурга,Куцин,Теличук,Приступа як збирали гроші на вибори Шелевера,як думають відповідати за злочини перед народом і природою. Тим більше що головна защита цих злочинців "ПАНІКА" здохла,і вже сама під криміналом.

 • granata - 12.03.2014 15:32:52 - 95.134.127.*** відповісти

  Посадити на кол.

Коментувати новину Cancel reply