Разом із паводковими водами до Угорщини із Закарпаття пливуть купи сміття ( ФОТО)

За хвилину по січенню Тиси Закарпаття «експортувало» в Угорщину до ста пластикових пляшок.

Станом на ранок середи (9.11) підтоплених сільськогосподарських угідь та житлових будинків на Закарпатті немає. У ці години (11.00) максимальний рівень води по р.Латориця у проходить по Ужгородському району. Біля с. Тисаагтелек (Тисянка) підтоплена розташована в заплаві дорога, однак проїзд не заблоковано. Протягом середи й четверга максимальна хвиля по Тисі й Латориці пройде в районі Чопа. Можливий вихід води в міждамбовий простір, однак жодних критичних ситуацій не передбачається.

– Теперішній паводок знову – показав закордонним сусідам нашу «європейськість» у плані утилізації сміття, – заявляє Геннадій Москаль. – Заступник уповноваженого уряду Угорщини з прикордонних вод висловив офіційне застереження нашим водникам щодо маси непотребу, яке прикордонні області цієї країни отримали в «подарунок» від Закарпаття разом із паводковими водами Тиси.

Аналогічне застереження, ймовірніше за все, буде отримане й від словаків за «експорт» сміття через Уж. Як підрахували фахівці, за хвилину по січенню Тиси ми передавали й продовжуємо передавати Угорщині до ста пластикових пляшок. Це той непотріб, який закарпатці (особливо мешканці гірських районів) викидають біля хат, у лісах, на узбережжях, а потім паводкова вода зносить усе в річку й «експортує» в країни Євросоюзу. Зате коли ми ініціюємо будівництво сучасних сміттєпереробних заводів, які здатні переробити відходи й генерувати електроенергію чи тепло, люди провалюють ініціативу на громадських слуханнях, виходять на акції протестів і готові блокувати дороги, інформує прес-служба ОДА.
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply