У Дубовому допомагають особливим дітям інтегрувати у суспільстві (ФОТО)

Півроку тому у Дубовому відкрито реабілітаційне відділення обласного центру комплексної реабілітації інвалідів та дітей з особливими потребами.

Існування цього закладу у гірському селищі стало можливе завдяки керівнику МСРЦ «Дорога життя» Олегу Кириленку. Активно підтримують розвиток відділення депутат обласної ради Василь Федурцьо, селищний голова Василь Носа та керівник Дубівського територіального центру Іван Канюка.

Керує відділенням Світлана Канюка. Окрім логопеда-психолога Вікторії Чендей та соціального вихователя Євгенії Сойми, віднедавна у закладі працює ще  й масажист Мар’яна Чендей.

Спеціалісти  надають безкоштовні послуги з діагностики розвитку дитини,  логопедичну, педагогічну та психологічну корекцію, масажну гімнастику, інформаційну допомогу сім’ям. А пройти реабілітацію у відділенні мають змогу діти з особливими потребами з найвіддаленіших сіл району. Паралельно з цим, працівники відділення проводять виїзні обстеження таких неповнолітніх.

Як розповідає Світлана Іванівна, реабілітації у закладі підлягають близько 200 неповнолітніх, які мають ураження ЦНС, ДЦП, хворобу Дауна, вади опорно-рухового апарату, інтелектуальні, поведінкові та мовні порушення, що проживають у навколишніх селах від Тернова до Німецької Мокрої. Наразі ж до Дубівського реабілітаційного відділення навідуються понад 30 діток, з них 22 з установленою групою інвалідності, решта – перебувають у групі ризику. Серед них є діти з Широкого Луга та Німецької Мокрої.

Передбачають, що кількість підопічних у закладі буде й надалі збільшуватись, адже щомісячно записують на консультації 2-3 нових дітей.

Проводячи заняття з неповнолітніми, спеціалісти враховують індивідуальні особливості, вікові потреби, рівень розвитку, їх фізичний та психологічний стан.
– Займаємося з кожною дитиною тричі на тиждень, – каже Світлана Канюка, – спеціалісти вміють знаходити спільну мову з вихованцями, тож діти з великим задоволенням приходять на розвиткові заняття чи масажні гімнастики.

Задоволені роботою закладу й батьки дітей. Кажуть, їх чада отримують ті навики й знання, які допомагають їм адаптуватись у суспільстві.

– Сподіваємось, що ближчим часом зможемо розшити функції й відкриємо групу з денним перебуванням для особливих дітей. А це має збільшити  ефективність їх реабілітації, – каже завідувач відділення Світлана Канюка. – Також плануємо облаштувати гімнастичний зал зі спеціалізованим обладнанням. Та спершу необхідно у приміщенні закладу провести капітальний ремонт.  Є надія, що допоможуть нам у цьому представники чеського краю Височина, які нещодавно здійснили візит на Тячівщину й побували у закладі. Гості зацікавились роботою відділення й запевнили, що готові вкласти кошти у його розвиток. Також обіцяє підтримку закладу й керівництво обласного реабілітаційного центру. Тож вже наступного року очікуємо на покращення матеріально-технічного забезпечення закладу, – резюмує  Світлана Канюка. 
Л.Білак для Tyachiv.com.ua
Матеріали по темі:

0 коментарів

Залиште Ваш коментар

Коментувати новину Cancel reply